Hejtman Tesařík pro Radiožurnál: Úhradu regulačních poplatků kvůli povodním nezrušíme

Na Jesenicku zůstane ještě minimálně do konce týdne 140 vojáků - ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík. Je přesvědčen, že jsou potřeba při odstraňování škod po povodních. Kraj také například vyhlásí celorepublikovou finanční sbírku pro lidi z Olomoucka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Tesařík | Foto: ČSSD

Tesařík ale neuvažuje o tom, že by na pomoc použil peníze, kterými hradí za občany zdravotnické poplatky v krajských nemocnicích:

"Ta situace je o tom, že i v Olomouckém kraji jsou potřební lidé, kteří regulační poplatky nemohou zaplatit. A společnost, kterou zastřešuje Olomoucký kraj, je tady především pro to, aby vyhověla všem skupinám. Náš příspěvek znamenal, že jsme zrušili jednu investiční akci, a to určitě nezasáhne tak citelně, jako kdybychom měli zrušit poskytovanou úhradu regulačních poplatků."

Ministerstvo pro místní rozvoj nabídne lidem postižených povodněmi příspěvek na nové bydlení nebo jeho opravu. Stejně jako za minulých povodní bude nabízet i nízkoúročené půjčky.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.
Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Milan Kopp, Helena Šulcová, Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme