Hejtmani budou jednat o financování sociálních služeb

V Plzni dnes zasedá rada Asociace krajů České republiky. Hejtmani budou jednat především o financování sociálních služeb pro rok 2010. Na setkání by měl přijet i ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský úřad Plzeňského kraje | Foto: Plzeňský kraj

Návrh státního rozpočtu na rok 2010 zatím pro sociální služby počítá s částkou asi 3 a půl miliardy korun, což představuje necelou polovinu letošní sumy. Podle předsedy asociace krajů Michala Haška je to částka nedostatečná.

"My chceme, aby financování bylo zajištěno minimálně na úrovni letošního roku - to znamená, aby ve státním rozpočtu po jeho schválení byla celková částka asi 7 miliard korun," řekl Hašek s tím, že premiér Fischer i ministr Šimerka už předběžně vyjádřili pochopení pro tento požadavek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem ranního interview Radiožurnálu byl předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek.

"Teď se budeme obracet na jednotlivé poslanecké frakce, aby v příštím týdnu, až sněmovna začne projednávat rozpočet v druhém a třetím čtení, došlo jednak k podání pozměňovacího návrhu a zejména, aby došlo k podpoře tohoto návrhu," dodal.

Návrh poslanců sněmovního sociálního výboru , aby se v rozpočtu na příští rok zvýšilo financování sociálních služeb na téměř 7 miliard korun, neschválil v tomto týdnu rozpočtový výbor. Jeho členové navíc doporučili, aby sněmovna vyzvala kraje ke zvýšení výdajů na sociální služby z jejich rozpočtů.

Další témata: chřipka, poplatky, podpora regionálního zemědělství

Hejtmani se budou také věnovat tématům jako je pandemie chřipky nebo regulační poplatky ve zdravotnictví. Jednat budou i o tom, jak mohou kraje podporovat regionální zemědělství či o protipovodňových opatřeních.

"Protože je opakovaně Česká republika postižena povodněmi, a protože z hlediska ministerstev má celou problematiku protipovodňové ochrany na starosti právě ministerstvo zemědělství, chtějí hejtmani jednat s panem ministrem o tom, jak urychlit výstavbu protipovodňových opatření, jak více zapojit do všech opatření kraje a jak více komunikovat mezi obcemi a městy," řekl Michal Hašek.

Jan Pokorný, Katka Brezovská, Alice Kottová, Kateřina Rózsová-Horálková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme