Hejtmani budou jednat s ministryní Emmerovou

Hejtmani se dnes sejdou s ministryní zdravotnictví Miladou Emmerovou. Budou diskutovat mimo jiné i o převodu nemocnic na akciové společnosti. To nedávno sněmovna zakázala. Hejtmani chtějí ministryni přesvědčit, že obava z takových převodů je zbytečná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milada Emmerová | Zdroj: ČTK

Předseda Asociace krajů České republiky a hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský před jednáním Radiožurnálu řekl: "Byl bych velmi rád, kdyby skončila ta nesmyslná debata o tom, jestli nemocnice mají mít tu či onu formu, ale spíš abychom se bavili, jak skutečně nastavit motivaci zdravotníků, pacientů a pojišťoven tak, aby to směřovalo k ekonomické stabilitě, a neřešili jsme zbytečnosti. Ale že bych očekával takovýto výsledek, to spíš asi ne."

Moravskoslezský kraj nemocnice nepřeváděl, ale vytvořil úplně nové akciové společnosti. Ty by výhledově měly fungovat od příštího roku. "My řešíme to, aby nemocnice začaly skutečně ekonomicky fungovat, protože jsme přesvědčeni, že ekonomická stabilita je velmi důležitým krokem ke kvalitní péči, ke spokojenosti lékařů a samozřejmě na prvním místě pacientů. Aby věděli, že jdou do prostředí, které je ekonomicky vyrovnané, a že dostanou péči, kterou potřebují," dodává Tošenovský.

Marika Táborská, Julie Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme