Hejtmani jednají s ministry o likvidaci povodňových škod

O odstraňování povodňových škod začali odpoledne v Olomouci jednat krajští hejtmani s šéfy čtyř resortů. Mají spolu řešit i změny, které mají budoucím povodňovým škodám zabránit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Špína a naplaveniny v ulících. Oproti tragickým povodním v roce 1997 je prý voda o trochu čistší. | Foto: Tomáš Adamec

Schůzky se za vládu účastní ministři vnitra, zemědělství, průmyslu a obchodu a místního rozvoje, uvedl šéf Asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).

„Půjde o jednání o financování povodňových škod a jejich odstranění, proto ministr pro místní rozvoj, případně ministr průmyslu a obchodu ve vztahu k podnikům, ministr zemědělství ve vztahu k protipovodňové ochraně. Záchranný systém řídí ministerstvo vnitra, čili je zřejmé, proč bude na schůzce pan ministr vnitra,“ řekl Hašek.

Hejtmani podle něj budou chtít garance, že se přes hospodářskou krizi a nižší výnosy z daní nebude u nás v příštích letech šetřit na protipovodňových opatřeních.

Hašek také řekl, že není možné, aby protipovodňové stavby propříště blokovali jednotlivci, a v tomto duchu je třeba změnit zákony. Dalším tématem schůzky bude odškodňování.

V sobotu dopoledne letí vrtulníkem do Ostravy premiér Jan Fischer. Podívá se, jak to vypadá v nejhůře postižených oblastech - v Karviné a Bohumíně.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme