Hejtmani jedou na Hrad za Zemanem, chtějí řešit problémy krajů

Hejtmani a pražský primátor se dnes chystají na Pražský hrad na pracovní oběd s novým prezidentem Milošem Zemanem. Mluvit s ním chtějí o tom, s čím mají jednotlivé kraje největší problémy nebo jak zlepšit jejich komunikaci s vládou. Setkání se Zemanem domluvil předseda Asociace krajů, sociální demokrat Michal Hašek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Zdroj: ČTK

Jak zlepšit čerpání peněz z evropských fondů nebo situaci ve zdravotnictví chce s novým prezidentem probírat například hejtman Zemanovy oblíbené Vysočiny Jiří Běhounek z ČSSD. „Očekávám, že mu budeme moci předestřít problémy, které kraje trápí," řekl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o setkání hejtmanů s novým prezidentem připravila pro Ranní Radiožurnál Jana Čermáková

Hejtman Ústeckého kraje, Oldřich Bubeníček z KSČM, chce s prezidentem řešit hlavně financování sociálních služeb.

„Letos chybí ve státním rozpočtu zatím zhruba 500 milionů korun, a to je částka, kterou by měly doplatit kraje, které ty peníze samozřejmě nemají," popsal.

Jihočeský hejtman, sociální demokrat Jiří Zimola, chce se Zemanem mluvit například o rozpočtovém určení daní nebo dopravní obslužnosti.

„To jsou věci, které skutečně trápí lidi v našich regionech, a jsou to věci, které bychom s panem prezidentem chtěli a měli diskutovat," myslí si.

Hejtmani přivezou Miloši Zemanovi na Pražský hrad i dárky. Dostane například hruškovici nebo sýry a salámy tuzemské výroby.

Jana Čermáková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme