Hejtmani se dohodli s představiteli církví na spolupráci ve třech oblastech

Kraje chtějí vytvořit pravidla pro spolupráci s církvemi. Ve čtvrtek se na tom dohodli v Brně na prvním společném jednání hejtmani s představiteli křesťanských církví a židovských obcí. Plánují více kooperovat v oblasti čerpání evropských fondů, společně vypisovat granty a starat se o sociální péči.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Hašek, Tripartita

Michal Hašek, Tripartita | Foto: Filip Jandourek

Podle předsedy asociace krajů Michala Haška z ČSSD přinesou konkrétní výsledky další jednání mezi zástupci krajů a církví. Scházet se chtějí dvakrát ročně. Hašek si od spolupráce slibuje stabilnější financování služeb.

„Jde nám o to, abychom tady stanovili dlouhodobější model. Zastupitelstva se střídají každé čtyři roky, hejtmani se také můžou také střídat po demokratických volbách. Nicméně nám jde o to, aby třeba systém financování sociálních služeb byl dlouhodobý stabilní a nepodléhal například politickým výkyvům poté, co se vymění složení každého jednotlivého krajského zastupitelstva,“ uvedl.

Brněnského setkání se kromě hejtmanů účastnili představitelé křesťanských církví a židovských obcí. Kardinál Dominik Duka zdůrazňuje, že mnohé církevní služby nerozlišují věřící a nevěřící.

„Je to společná práce pro většinu obyvatel, kdy jak pracovníci charity nejsou všichni jaksi věřící, tak na druhé straně i naši klienti, pacienti jsou vlastně lidé bez ohledu na náboženské, politické a národnostní složení,“ shrnul.

Martina Pelcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme