Hejtmani se s ministryní zdravotnictví neshodli

Čtvrteční jednání ministryně zdravotnictví Milady Emmerové s hejtmany skončilo opět krachem. Někteří představitelé krajů z něj odcházeli velmi rozladěni i proto, že se ministryně před očekávanou diskusí náhle omluvila a odešla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milada Emmerová

Milada Emmerová | Zdroj: ČTK

Středočeský hejtman Petr Bendl označil její přístup za velmi arogantní: "Řada mých kolegů sem jela stovky kilometrů, aby se účastnila jednání s ministryní. No, dostali balík informací, které si mají nastudovat, a tečka. Já myslím, že to od začátku bylo plánované, jako předvedení se veřejnosti, že vlastně s námi komunikuje a diskutuje a že se shodujeme na všech zásadních a základních bodech. Ale to není pravda. My se na některých věcech shodnout nemůžeme."

Bendl dodal, že ministerstvo chystá další regulace, které povedou k ještě většímu protekcionalismu a korupci než dosud. Ministryně Emmerová chce podle jeho slov také omezovat pravomoci krajských samospráv při nakládání s jejich majetkem.

Poradce Emmerové Petr Háva oponoval, že dnešní schůzka zbytečná nebyla: "Dohodli jsme se na jedné významné věci, a sice, že další setkání bude připraveno v pracovní skupině s několika hejtmany, tak, aby byla ta diskuse vyvážená oboustranně. Aby oni prezentovali problémy jak je vidí."

Ministryně musela podle svého poradce jednání s hejtmany přerušit, protože měla naléhavou schůzku s šéfem resortu financí Bohuslavem Sobotkou. Jak Háva poznamenal, jejím tématem byly miliardové závazky Všeobecné zdravotní pojišťovny vůči nemocnicím, které jsou po lhůtě splatnosti.

Milan Kopp, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme