Manžel hejtmanky Jermanové k užívání limuzíny: Nedotknu se už žádného předmětu kraje, kromě své ženy

Manžel středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) vystoupil v pondělí na mimořádné tiskové konferenci, která se týkala užívání krajského služebního auta. Seznam Zprávy minulý týden informovaly, že hejtmančin manžel Jakub Pokorný využívá luxusní vůz Škoda Superb k čistě soukromým účelům. Ve svém pondělním krátkém prohlášení Pokorný uvedl, že vůz už nebude využívat. Na dotazy novinářů odmítli on i jeho manželka odpovídat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na krátké tiskové konferenci, jejíž úryvek zveřejnil novinář Radek Bartoníček na twitteru, hovořil pouze manžel středočeské hejtmanky. Přiznal, že služebním autem skutečně jezdil. 

Dovolená i zdravotní potíže. Pokorná Jermanová nechodí na schůze vedení kraje, letos dorazila jen třikrát

Číst článek

„Na toto služební auto existuje smlouva, která upravuje naše povinnosti k soukromým jízdám. Tyto jízdy musíme vykazovat a samozřejmě uhradit všechny náklady,“ popsal Pokorný. Doplnil, že tyto náklady činily za dobu užívání 29 tisíc korun za pohonné hmoty a měsíční platbu tři tisíce korun krajskému úřadu. 

Dále Pokorný informoval, že nechce manželku dostat do svízelné situace, a tak ji poprosil, aby je služebního auta 'zbavila'. „Garantuji vám, že už se žádného předmětu Středočeského kraje nedotknu, kromě své manželky,“ uvedl na závěr svého prohlášení. 

Server Seznam Zprávy zjistil, že Jakub Pokorný denně využíval milionovou limuzínu k jízdě do svého nedalekého kadeřnictví v Benešově. Podle hejtmanky Pokorné Jermanové byl vůz využíván podle smlouvy. 

Středočeská hejtmanka už dříve čelila kritice za to, že se snažila zneužívat svého postavení kvůli protekci pro své blízké. Loni na podzim se dostala do konfliktu s lékaři z benešovské nemocnice v souvislosti s vyšetřením svého manžela a švagra. Údajně je tehdy měla konfrontovat s výtkou, že jejím blízkým neposkytli „VIP péči“. 

jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme