Vildumetzová zůstane hejtmankou i poslankyní. 'Občané mi píšou, abych neodcházela.'

Karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová z hnutí ANO zatím zůstane i poslankyní. Uvedla ale, že za práci pro kraj nebude brát plat. Původně přitom zvažovala, že si nechá jen jednu funkci. Kumulování funkcí přitom odmítá samotné vedení hnutí ANO.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Vildumetzová (hnutí ANO) | Foto: Václav Šlauf / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Bývalá náměstkyně ministra vnitra a současná hejtmanka Karlovarského kraje a zároveň předsedkyně Asociace krajů po volbách uvedla, že souběh funkcí musí „pečlivě zvážit“.

Jana Vildumetzová

V letech 2006-2013 starostka Horního Slavkova na Sokolovsku a členka ODS v letech 2008-2014. V komunálních volbách 2014 za ODS neúspěšně kandidovala do zastupitelstva Karlových Varů. Od prosince 2014 do listopadu 2016 byla náměstkyní ministra vnitra ČR. Od roku 2015 je členkou hnutí ANO a po krajských volbách na podzim 2016 se stala hejtmankou Karlovarského kraje a předsedkyní Asociace krajů ČR. V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny získala poslanecký mandát.

„Sedm tisíc preferenčních hlasů mě velmi zavazuje, naši občané mi dali důvěru a já jim za to moc a moc děkuji. Teď ale musím vše probrat s kolegy ve vedení kraje, s vedením našeho hnutí ANO, s mojí rodinou,“ napsala po volbách do sněmovny v odpovědi pro server iROZHLAS.cz a dodala: „Jsem zvyklá svou práci dělat na maximum a plně se jí věnovat.“

Stejné argumenty zopakovala i ve středu. „Tolik kroužků v historii našeho kraje ještě nikdo nedostal a já si toho velmi vážím,“ uvedla Vildumetzová. „Zároveň mi ale velké množství občanů každý den píše, abych neodcházela od rozdělané práce karlovarské hejtmanky,“ doplnila.

Zatím neuvolněná hejtmanka

V kraji bude Vildumetzová působit prozatím jako neuvolněná hejtmanka. „Záměrně používám slovo ‚prozatím‘, protože chci během nějakého období nejprve zjistit, jestli jsem vůbec časově schopná obě pozice zastávat,“ popsala své další působení ve středu.

Vildumetzová v Karlovarském kraji kandidovala na 4. místě za hnutí ANO, do sněmovny ale míří z prvního místa - přeskákala i lídra kandidátky, ministra dopravy v Sobotkově vládě Dana Ťoka.

Mandátu poslankyně se chystá vzdát hejtmanka Středočeského kraje z hnutí ANO Jaroslava Pokorná Jermanová a také liberecký hejtman ze Starostů Martin Půta.

Viktorie Hošková, haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme