Helena Fousková je spokojená s vyřešením situace v ČLK

Až do mimořádného sjezdu Českou lékařskou komoru povede její viceprezidentka Helena Fousková. Nahradí Davida Ratha, který nastoupil na post ministra zdravotnictví. Původně ale představenstvo komory schválilo nový stavovský předpis, že pokud David Rath své předsednictví v komoře jen pozastaví, nebude ho v té době zastupovat viceprezicentka, ale celé předsednictvo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helena Fousková | Zdroj: ČTK

Jak Helena Fousková Radiožurnálu řekla, situace se ale nakonec vyřešila: "Já jsem ráda, že Revizní komise České lékařské komory uznala můj názor a že tento účelový stavovský předpis, podle kterého bývalý prezident komory doktor Rath mohl zároveň sedět na dvou židlích jak v ČLK, tak na ministerstvu, byl pozastaven. Vlastní představenstvo potom, na základě informace Revizní komise, tento stavovský předpis samo zrušilo."

Podle mluvčího lékařské komory Pavla Kubíčka řada členů představenstva Fouskové už dříve vyslovila nedůvěru, proto jí nyní omezili pravomoci. Veškeré smlouvy, dohody a majetkové záležitosti ČLK musí viceprezidentka předložit představenstvu předem ke schválení.

Helena Fousková s tím souhlasí. "Představenstvo si vyhradilo právo, že já mohu rozhodovat o aktuálních věcech, které nesnesou odklad a znamenají pozastavení chodu ČLK. Věci, které odklad snesou, chtějí, abych s nimi projednala na řádném zasedání představenstva, které se koná zhruba jednou za měsíc," říká Fousková.

Vedení komory má nyní za úkol připravit jednodenní volební sjezd, který Rath ještě jako prezident ČLK svolal na 14. ledna.

Ondřej Černý, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme