Rozdílné rozhodování o použití odposlechů. Soudkyně Králová čelí druhé kárné žalobě

Soudkyně Helena Králová čelí už druhé kárné žalobě. Informovala o tom Česká televize. Kárnou žalobu podal na soudkyni Obvodního soudu pro Prahu 1 předseda pražského Městského soudu Libor Vávra.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Nečas a Jana Nečasová u soudu | Foto: Filip Jandourek

Vávrovi vadí rozdílné rozhodování o použitelnosti odposlechů. Soudkyně označila za nezákonné odposlechy v kauze takzvaných trafik pro poslance. Dříve přitom použití odposlechů připustila.

Pelikán navrhuje odvolat z funkce soudkyni z kauzy Nečasové. Podal na ni kárnou žalobu

Číst článek

Kauza trafik přispěla v roce 2013 k pádu vlády premiéra Petra Nečase. Mezi obviněnými jsou kromě Nečase i jeho současná manželka Jana - dříve Nagyová - a bývalý náměstek ministerstva zemědělství Roman Boček.

První kárnou žalobu podal na Helenu Královou ministr spravedlnosti Robert Pelikán z hnutí ANO na konci září. Králová totiž v pěti různých případech nerespektovala rozhodnutí nadřízených soudů.

Soudkyně Králová rozhodovala mimo jiných i kauzy zneužití vojenského zpravodajství a manažerů Čepra. Oba případy jí ale pražský městský soud odebral.

Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme