Rozdílné rozhodování o použití odposlechů. Soudkyně Králová čelí druhé kárné žalobě

Soudkyně Helena Králová čelí už druhé kárné žalobě. Informovala o tom Česká televize. Kárnou žalobu podal na soudkyni Obvodního soudu pro Prahu 1 předseda pražského Městského soudu Libor Vávra.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Nečas a Jana Nečasová u soudu | Foto: Filip Jandourek

Vávrovi vadí rozdílné rozhodování o použitelnosti odposlechů. Soudkyně označila za nezákonné odposlechy v kauze takzvaných trafik pro poslance. Dříve přitom použití odposlechů připustila.

Pelikán navrhuje odvolat z funkce soudkyni z kauzy Nečasové. Podal na ni kárnou žalobu

Číst článek

Kauza trafik přispěla v roce 2013 k pádu vlády premiéra Petra Nečase. Mezi obviněnými jsou kromě Nečase i jeho současná manželka Jana - dříve Nagyová - a bývalý náměstek ministerstva zemědělství Roman Boček.

První kárnou žalobu podal na Helenu Královou ministr spravedlnosti Robert Pelikán z hnutí ANO na konci září. Králová totiž v pěti různých případech nerespektovala rozhodnutí nadřízených soudů.

Soudkyně Králová rozhodovala mimo jiných i kauzy zneužití vojenského zpravodajství a manažerů Čepra. Oba případy jí ale pražský městský soud odebral.

Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme