Heleně Čermákové potvrzen tříletý trest

Středočeský krajský soud opět otevřel kauzu Heleny Čermákové. Podle obžaloby má na svědomí smrt své pětileté dcery Terezy. Kladenský okresní soud Čermákovou poslal na tři roky za mříže. Krajský soud dnes verdikt potvrdil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po pětileté Tereze pátraly loni v létě stovky policistů. Matka zprvu tvrdila, že dcera zmizela z dětského hřiště v Kladně. Její tělo nakonec kriminalisté našli v základech hájenky v lese u Kladna.

Terezku měla loni 20. června její matka ve spánku zalehnout a následně jí neposkytnout patřičnou pomoc poté, co se ani ne 5letá dívka dostala do stavu patologické opilosti. Následně mrtvé tělo Helena Čermáková ukryla a zapálila v nedalekém lesoparku.

V odvolacím řízení Středočeský soud měl dnes vyslechnout znalce z oboru soudního lékařství. Soud pak potvrdil tříletý trest vězení pro Helenu Čermákovou z Kladna za to, že nedbalostí zavinila smrt své pětileté dcery Terezy. Trest je nepodmíněný, protože pachatelka bezcitně a bezpříkladně zacházela s tělem své mrtvé dcery. Proti rozsudku je možné podat do dvou měsíců dovolání. Proti rozsudku je možné podat do dvou měsíců dovolání. Obhájce Čermákové Ladislav Šustr Radiožurnálu řekl, že ještě neví, zda dovolání podá.

Milan Kopp, Helena Šulcová, Jan Mišurec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme