Heleně Vondráčkové se musí Jan Rejžek omluvit

Populární zpěvačka Helena Vondráčková vysoudila osobní i veřejnou omluvu v novinách na publicistovi a hudebním kritikovi Janu Rejžkovi. Žalovala ho za tvrzení, že za svůj polistopadový profesionální návrat zřejmě vděčí kontaktům s mafiány, kteří ji v 70. a 80. letech prosazovali v médiích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helena Vondráčková | Foto: Universal Music

Rejžek se tak o ní vyjádřil v roce 2000 v Lidových novinách. Vondráčková v lednu spor u obvodního soudu prohrála. Proti jeho rozhodnutí se však odvolala a Vrchní soud jí dnes dal za pravdu. Jan Rejžek ale považuje dnešní výrok soudu za skandální.

Proti tomuto rozsudku se už nelze odvolat. Je možné pouze dovolání k Nejvyššímu soudu. Rejžkův právní zástupce poznamenal, že po dohodě s ním dovolání zřejmě podá.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Rejžek: Zřejmě se obrátím na vyšší instanci

Jan Rejžek považuje problém za širší a související se svobodou vyjadřování, proto institutu dovolání patrně využije.

Helena Vondráčková se přelíčení nezúčastnila. Její advokát je s verdiktem spokojen. "Jsem rád, že soud dal za pravdu názoru, že svoboda slova a projevu má své hranice, které končí tam, kde začíná neoprávněný zásah do práv někoho druhého," poznamenal.

Milan Kopp, Jan Mišurec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme