Herec a režisér Armin Mueller-Stahl otevřel v Karlových Varech výstavu svých obrazů

Jeden z hlavních hostů letošního karlovarského filmového festivalu nepřijel jako herec, ale jako malíř. Světově proslulý herec a režisér Armin Mueller-Stahl totiž odpoledne zahájil výstavu svých obrazů, kreseb a skic v karlovarské Galerii umění. Dostane také Cenu města Karlovy Vary.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herec a režisér Armin Mueller-Stahl | Foto: Jan Rosenauer

Armin Mueller-Stahl nastartoval kariéru ve východním Německu, na konci 70 let ale emigroval do západního Berlína. Prosadil se také v Hollywoodu, a to i jako režisér. Jak prozradil Radiožurnálu, na filmech nejvíce oceňuje příběhy:

"Miluji nezávislé filmy - vyprávějí příběhy. Je to sladká pomsta nezávislých filmů velkým kasovním trhákům. Filmy se speciálními efekty rychle zmizí - technický rozvoj je totiž velmi rychlý. Ale příběhy jsou příběhy!"

V Karlových Varech na festivalu je Armin Mueller-Stahl už potřetí. Byl tu v 60. letech a pak v roce 1997 s filmem Záře, který mu vynesl nominaci na Oscara. Letos sem ale přijel jako malíř. V Galerii umění zahájil výstavu svých děl - 25 velkých obrazů a další kresby a skici. Radiožurnálu přiblížil, co jeho díla představují:

"Jsou o filmech, které jsem udělal, o lidech, o muzikantech, které mám moc rád. Vždy jsem se snažil o něco víc, než jen nakreslit jejich obličej, abych je poznal. Snažil jsem se namalovat jejich duši, za obličejem. To je úplně jiná tvář."

Výstava obrazů Armina Muellera-Stahla potrvá v karlovarské Galerii umění až do 5. září.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme