Herec Jan Tříska je v nemocnici. Dvojice mužů ho vytáhla u Karlova mostu z Vltavy

Osmdesátiletý herec Jan Tříska leží po zranění ve vážném stavu v pražské vojenské nemocnici. V sobotu ho tam převezli záchranáři poté, co jej vytáhli z Vltavy po pádu pod Karlovým mostem. Není přitom jasné, jestli Tříska do vody spadl nebo skočil. Případem se zabývá policie.

Tento článek je více než rok starý.

Aktualizováno Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři odváželi 23. září ve vážném stavu Jana Třísku do Ústřední vojenské nemocnice

Záchranáři odváželi 23. září ve vážném stavu Jana Třísku do Ústřední vojenské nemocnice | Zdroj: ČTK

V sobotu hovořily první informace o tom, že muž z mostu skočil. "Nemůžeme nic takového potvrdit, událost stále vyšetřujeme," řekl v neděli mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

„Podle informací z tísňové linky víme, že se na incidentu nepodílel nikdo další. Definitivně to ale vyloučit nemůžeme,“ doplnil pro Radiožurnál Hulan.

Osmdesátiletý herec Jan Tříska je kvůli vážnému zranění v nemocnici | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Dále uvedl, že se jednalo o osmdesátiletého muže, tedy ve stejném věku jako herec Tříska. "Mohu potvrdit, že se jednalo o muže ročník 1936, tedy ve věku 80 let,“ uvedl Hulan.

K incidentu došlo v sobotu krátce po 16. hodině. Pro Třísku následně skočili dva cestující z okolo projíždějící lodi a až do příjezdu záchranářů ho oživovali, uvedl server Blesk.cz.

"Když ho záchranáři přebírali, měl už obnovenou srdeční funkci," sdělila ČTK v sobotu mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Natáčení filmu se odkládá

Mluvčí Ústřední vojenské nemocnice Jitka Zinka v neděli uvedla, že pacient je ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče.

Od pondělí měl Tříska podle mluvčí filmu Uljany Donátové natáčet snímek Na střeše, natáčení ale bylo odloženo.

"Z důvodu vážného zranění pana Jana Třísky jsme prozatím odložili natáčení filmu Na střeše. O situaci nemáme podrobnější informace a nebudeme se k ní vyjadřovat. Nový začátek natáčení řešíme a oznámíme ho prostřednictvím našeho PR servisu," popsala Donátová.

Jan Tříska

Tříska si jako jeden z nejtalentovanějších herců generace 60. let vysloužil přezdívku český Marlon Brando. Po emigraci dokázal prorazit i v Hollywoodu. Po změně režimu se vrátil do českého povědomí rolemi krále Leara a učitele Igora Hnízda ve filmu Obecná škola. Zůstal ale v Kalifornii a do ČR vyráží na divadelní pódia a před kamery.

kno, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme