Z opuštěné radnice v Heřmanově Městci bude škola. Začala přestavba za desítky milionů korun

Úředníci v Heřmanově Městci se před několika lety odstěhovali z radnice do nové budovy. Dům v centru města zůstal opuštěný. Teď řemeslníci začali s velkou přestavbou za desítky milionů korun. Až skončí, úředníky vystřídají školáci.

Heřmanův Městec Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova bývalé radnice v Heřmanově Městci. Brzy z ní bude škola

Budova bývalé radnice v Heřmanově Městci. Brzy z ní bude škola | Zdroj: město Heřmanův Městec

Radnice je prázdná od roku 2015, kdy se úředníci přestěhovali o pár set metrů vedle do nového objektu. V domě na náměstí zůstala jen část archivu a také služebna městské policie.

Plán je takový, že se bývalá radnice propojí se sousední školou, včetně všech pater a sklepů. Heřmanoměstecká škola je největší na Chrudimsku, má 900 žáků a další místo velmi nutně potřebuje.

Vzniknou tři velké klasické třídy, dvě menší odborné pro menší skupinky a jedna posluchárna a také další místnosti pro školní družinu. Tím, že se obě budovy propojí do jedné, odpadne přecházení a docházení školáků do jiných objektů ve městě. Nová škola bude navíc bezbariérová.

Zakázka bude stát město přes 30 milionů korun. Pokud se neobjeví nečekané komplikace, měla by být zvětšená a vylepšená škola připravená na podzim příštího roku.

Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme