Historická roubenka lehla popelem

Ve Volarech na Prachaticku shořela v noci historická dřevěná roubenka. Oheň nikoho nezranil, na památkově chráněné budově ale napáchal škodu za nejméně tři miliony korun. Podle operačního důstojníka jihočeských hasičů roubence kompletně shořela střecha, podkroví, první nadzemní patro a strop v přízemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči | Foto: Jan Rosenauer

Po příčině požáru pátrají i kriminalisté z Prachatic, potvrdila policejní mluvčí Dagmar Vymětalová. "Kromě policistů obvodního oddělení ve Volarech a výjezdové skupiny Služby kriminální policie a vyšetřování byl na místo přivezen speciálně vycvičený služební pes na požáry a dostavil se soudní znalec se specializací na požáry v oboru elektro," doplnila.

Toho, že Volary přišly o unikátní roubenku, lituje místostarosta František Krátký. Podle něj patřila k nejfotografovanějším objektům a měl k ní vřelý vztah snad každý obyvatel města. "Je to část života našich předků. Určitě je velká škoda, že tento objekt lehnul popelem," posteskl si.

Mirka Nezvalová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme