Historickým městem roku bude Chrudim, Kutná Hora nebo Uherské Hradiště

Chrudim, Kutná Hora nebo Uherské Hradiště se dnes stane Historickým městem roku 2011. Slavnostního vyhlášení na Pražském hradě se zúčastní starostové všech tří obcí, které se do finále probojovaly z krajských nominací. O vítězi nejlepšího historického města rozhodne odborná porota.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Znojmo | Foto: Vlasta Gajdošíková

Cenu předává od roku 1996 Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s ministerstvem kultury a ministerstvem pro místní rozvoj.

Soutěže se mohou zúčastnit všechny obce, které se zapojily do Programu regenerace městských památkových rezervací. Zároveň se ale hodnotí, jak město pečuje o společenský život. Do soutěže o Cenu Historické město roku se letos přihlásilo celkem 53 obcí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Vladana Dokoupila o loňském historickém městě v Ranním Radiožurnálu.mp3

Vítěz, který bude dnes vyhlášen ve Španělském sále Pražského hradu, může po celý rok užívat titul Historické město roku. Loni se jím stalo Znojmo, které využilo vítězství hlavně k propagaci. Získaný milion korun pak investovali do tamního hradu.

„Tento milion korun jsme dali do obnovy krovů znojemského hradu,“ potvrdil starosta Znojma Vlastimil Gabriel.

Seznam znojemských památek je dlouhý. Velkým zážitkem je návštěva nejvzácnější památky – rotundy svaté Kateřiny.

Vladan Dokoupil, Eva Presová, Marie Sýkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme