Hitem roku 2001 je "Dlouhá noc"

V pražském Kongresovém centru byli v úterý vyhlášeni vítězové ankety Hit roku 2001. Jak informuje hudební redaktorka ČRo 1 - Radiožurnálu Jitka Benešová, nejvíce hlasů získala písnička Dlouhá noc z alba Heleny Vondráčkové Vodopád. Ta kralovala i v kategorii zpěvaček, kde se s albem Helena 2002 umístila také na prvním místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helena Vondráčková | Foto: Universal Music

Hitem roku 2001 se podle účastníků ankety stala píseň Dlouhá noc autorů Michala Davida a Hany Sorossové se zpěvačkou Helenou Vondráčkovou. Získala 13.021 hlasů.

Druhá je písnička Parmova a Cmíralova Mumuland zpívaná Petrem Kotvaldem - 11.359 hlasů. Třetí se umístil song Petra Hapky a Michala Horáčka Bude mi lehká zem, interpretovaná Petrem Hapkou a Janou Kirschner. Dostala 10.090 hlasů.

Hit roku pořádá agentura Musica Bohemica ve spolupráci s Českým rozhlasem 1 - Radiožurnálem. Při vyhlašování nejpopulárnějšího hitu minulého roku došlo i na nejprodávanější alba. Absolutní vítězství získal soundtrack k filmu Rebelové. K jeho úspěch přispěla podle konkurenčních vydavatelů i nízká cena.

Anketní údaje zpracovává česká pobočka Mezinárodní federace fonografického průmyslu. Lidé tipovali ze 30 nejhranějších skladeb v českých rádiích. Ty tvořily orientační nabídku pro účastníky ankety. Z té vybírali, ale mohli také nominovat vlastní tipy. V prvním ročníku získala třetí místo nahrávka Ona ví kapely Lucie, dvojku Klára skupiny Chinaski a zvítězil singl Most přes minulost z muzikálu Johanka z Arku v podání další Lucie, tentokrát Bílé.

Milan Kopp, Jitka Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme