Prezident se může zapojit do soudní pře o článek Hitler je gentleman. Peroutkova vnučka se neodvolá

Prezident Miloš Zeman se smí jako takzvaný vedlejší účastník zapojit do soudního sporu kvůli svému výroku na adresu novináře Ferdinanda Peroutky. Vnučka jednoho z nejvýznamnějších žurnalistů české historie Terezie Kaslová se proti rozhodnutí obvodního soudu pro Prahu 1 odvolávat nehodlá, napsal server Seznam Zprávy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ve sporu chce Kaslová omluvu, protože Zeman o jejím dědečku před více než čtyřmi roky řekl, že napsal v časopise Přítomnost článek s titulem Hitler je gentleman.

Před tím, než bude soud případ znovu řešit, však musel rozhodnout o tom, zda se bude prezident moci sporu zúčastnit jako takzvaný vedlejší účastník řízení.

Spor o článek Hitler je gentleman trvá už téměř čtyři roky. Zeman se chce zapojit do soudního řízení

Číst článek

„Bylo zcela vyhověno návrhu prezidenta na jeho vstup do řízení na straně České republiky jakožto vedlejšího účastníka a námitky paní Kaslové proti tomuto návrhu byly shledány jako nedůvodné,“ cituje Seznam Zprávy advokáta Marka Nespalu, který Kancelář prezidenta republiky ve sporu zastupuje.

Informaci o tom, že soud Zemanovi vyhověl, potvrdila také mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Alena Novotná.

Spor se k obvodnímu soudu vrátil proto, že Nejvyšší soud rozhodl, že Kaslová nemůže žalovat Kancelář prezidenta republiky. Nově bude stát zastupovat ministerstvo financí.

Kaslová se může proti rozhodnutí odvolat, serveru ale řekla, že se o tom poradila s advokátem a rozhodla se, že tak neučiní.

„Dohodli jsme, že odvolání dávat nebudeme. Myslím si, že by to tu kauzu dál protáhlo. Toho, že tam bude pan Zeman jako vedlejší účastník, se nijak neobávám,“ řekla Peroutkova vnučka.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme