Hladina Labe klesla pod druhý povodňový stupeň

Hladiny všech toků v povodí Labe během dnešní noci dále zvolna klesaly. V Ústí nad Labem platí v těchto chvílích první stupeň povodňové aktivity, tedy bdělost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: Jan Rosenauer

Podle Pavla Jansy z Povodí Labe klesla kolem dnešní jedenácté hodiny hladina Labe pod 5, 3 metru, což je hranice pro odvolání 2. stupně. "Už od čtvrtečního rána je Labe v Ústí nad Labem na poklesu. Dneska ráno byl odvolán druhý stupeň povodňové aktivity."

Dnes dopoledne byl také pod Benešovým mostem obnoven průjezd městem na hlavním tahu z Prahy do Děčína. Jak ale uvádí operační důstojník okresní policejní správy Josef Lindtner, průjezd je zatím možný pouze jedním jízdním pruhem. "V současné době je v ulici Přístavní, která byla do 9 hodin do rána zavřená, je průjezdný jeden jízdní pruh. Ty ostatní další dva jsou ještě mírně zatopené. Hladina klesá, takže počítáme s tím, že do zítřka by to mělo být průjezdné komplet."

Markéta Kaclová, Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme