Hladina Ploučnice už klesá

Třídenní velká voda na Českolipsku, začíná ustupovat. Hladiny rozvodněných řek a říček pomalu klesají. Povodňová vlna se dnes přesouvala z Mimoně k České Lípě a ohrožovala zejména obec Stružnici. V noci ještě stoupala hladina Ploučnice a ráno museli vodohospodáři vyhlásit druhý povodňový stupeň. Panenský potok, který se rozvodnil po sobotních vydatných srážkách, naopak vytrvale klesá. Stav ohrožení už proto mohl být odvolán a platí tam jen první stupeň.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči dříve předpokládali, že hladina Ploučnice bude během dne dále stoupat. Největší nebezpečí rozlití řeky podle nich hrozilo v oblasti Stružnice a Horní Police. Ve Stružnici totiž hladina dosáhla 120 centimetrů.

Voda podemlela důležitou komunikaci mezi Jestřebím a Pavlovicemi na Českolipsku. Průjezd je možný jen přes nepoškozenou polovinu vozovky. Českému rozhlasu to potvrdil ředitel Správy a údržby silnic v České Lípě Jiří Vronský s tím, že opravy potrvají zhruba 2 měsíce.

Snímky ze zaplavených oblastí najdete pod odkazem FOTOGALERIE.

Milan Kopp, Lenka Rákosová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme