Hladina Ploučnice už klesá

Třídenní velká voda na Českolipsku, začíná ustupovat. Hladiny rozvodněných řek a říček pomalu klesají. Povodňová vlna se dnes přesouvala z Mimoně k České Lípě a ohrožovala zejména obec Stružnici. V noci ještě stoupala hladina Ploučnice a ráno museli vodohospodáři vyhlásit druhý povodňový stupeň. Panenský potok, který se rozvodnil po sobotních vydatných srážkách, naopak vytrvale klesá. Stav ohrožení už proto mohl být odvolán a platí tam jen první stupeň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči dříve předpokládali, že hladina Ploučnice bude během dne dále stoupat. Největší nebezpečí rozlití řeky podle nich hrozilo v oblasti Stružnice a Horní Police. Ve Stružnici totiž hladina dosáhla 120 centimetrů.

Voda podemlela důležitou komunikaci mezi Jestřebím a Pavlovicemi na Českolipsku. Průjezd je možný jen přes nepoškozenou polovinu vozovky. Českému rozhlasu to potvrdil ředitel Správy a údržby silnic v České Lípě Jiří Vronský s tím, že opravy potrvají zhruba 2 měsíce.

Snímky ze zaplavených oblastí najdete pod odkazem FOTOGALERIE.

Milan Kopp, Lenka Rákosová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme