Hladiny jihočeských řek začínají opadávat

Po deštivém týdnu se hladiny jihočeských řek zklidňují a pomalu začínají opadávat. Výjimku jsou jen Lužnice a Blanice, které se zastavily na svých čtvrtečních maximech. Lužnice přitom v Klenovicích už týden překračuje hranici druhého stupně povodňové aktivity a Blanice je na stupni prvním. První povodňový stupeň také ještě ráno platil na Malši v Římově, na Blanici v Heřmani a na Nežárce v Lásenici. Meteorologové ovšem mají na příští dny jen samé dobré předpovědi: srážky na jihu Čech by měly postupně ustat a další vzestupy se neočekávají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řeka | Foto: Jan Rosenauer

Většina jihočeských řek včera v podvečer dosáhla vrcholu a jejich průtoky začaly klesat. U Lužnice vodohospodáři předpokládají, že pokles nastane později, protože má ploché povodí a voda z ní odtéká pomaleji. "Vltava pomaloučku klesá. Otava taktéž kromě Heřmaně, kde zůstává stav setrvalý. Na Lužnici zatím máme setrvalý stav, který ještě chvilku potrvá. Nějaké výrazné vzestupy neočekáváme, jednak kvůli tomu, že srážky budou pomaloučku ustupovat a ve vyšších polohách budou partně přcházet ve srážy sněhové. Takže i ta Lužnice předpokládáme, že bude v příštích dnech klesat."

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Radim Bártů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme