Hladiny řek klesají

Hladiny všech rozbouřených východočeských řek se během noci zklidňovaly a pozvolna se vracely do břehů. Práci tak měli v nejpostiženějších obcích jen hasiči, kteří pomáhali odčerpávat vodu a odstraňovat napáchané škody. První stupeň povodňové aktivity stále platí mezi Špindlerovým mlýnem a Hostinným, na přítoku do přehrady Les království u Dvora Králové a na Jizeře u Bakova.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z třetího stupně na druhý pokleslo Labe mezi Hostinným a Debrným. Třetí stupeň je pořád vyhlášen v Bukovanech na Českolipsku a druhý stupeň na Jizeře na Železnobrodsku. Na Českolipsku by ale v těchto chvílích měla zasedat povodňová komise, která by tyto stupně aktivity, podle informací hasičů, měla odvolat.

Některé vodní toky na severu Čech se stále nezklidnily. Druhý stupeň povodňové aktivity i nadále platí na Dobranovském potoku v Dobranově a na Panenském potoku v Bukovanech a v Pertolticích. V Pertloticích hladina i nadále stoupá a bude zasedat povodňová komise. V Železném Brodě na Jizeře nyní platí první stupeň. Na ostatních úsecích řeky - v okresech Semily a Jablonec - byla potovost odvolána.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme