Hladiny řek na Ostravsku a ve Zlínském kraji klesají. Další deště nehrozí

Vzedmutí hladin toků na Moravě způsobené pátečními dešti odeznělo. Povodňové stupně platily v neděli kolem 11:30 na posledních pěti místech v povodí Odry a v Lanžhotě na dolním toku řeky Moravy a hladiny dál klesají. Vyplývá to z webu Českého hydrometeorologického ústavu. Výstrahu před povodněmi, která měla pro Břeclavsko a Hodonínsko původně platit do nedělního poledne, meteorologové zrušili před půlnocí.

Ostrava/Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřejnice v hukvaldské části Rychaltice | Foto: Michal Polášek

Během noci na neděli v Česku napršely maximálně tři litry na metr čtvereční, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Také v neděli se podle předpovědi mají přeháňky vyskytovat pouze ojediněle.

Hladiny ještě v sobotu odpoledne rostly na dolních tocích Opavy a Moravy tím, jak sem dotékala voda z horních částí jejich povodí. Opava v Děhylově na Opavsku kulminovala na povodňovém stupni pohotovosti během sobotního večera, hladina Moravy vystoupala na čtyřech měřicích místech maximálně na nejnižší stupeň bdělosti a v Lanžhotě na Břeclavsku u hranic se Slovenskem kulminovala kolem 440 centimetrů v noci na neděli.

Povodňová situace se zklidnila. Pohotovost zůstává na čtyřech místech, Bečva dosáhla 3. stupně

Číst článek

Vedle Lanžhotu zůstávala podle meteorologů povodňová bdělost kolem 11:30 ještě na Odře v ostravském Svinově a Bohumíně, na Opavě ve stejnojmenném městě a také v Děhylově a ještě na Lučině u vodní nádrže Žermanice.

Podle vodohospodářů platil v neděli ráno také stupeň pohotovosti na Opavě v Držkovicích na Opavsku a bdělost na říčce Krasovce v Radimi na Bruntálsku. "Další srážky očekáváme až v pondělí či v úterý. Navíc v minimálním rozsahu. Proto by hladiny měly dál klesat," řekla mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková.


Mimo stupně povodňové aktivity se dostaly v noci na neděli také hladiny řek ve Zlínském kraji. Na Bystřičce a Velké Stanovnici na Vsetínsku ještě v sobotu ráno platila povodňová pohotovost, do normálu se Bystřička dostala v sobotu vpodvečer, Stanovnice před půlnocí.

 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme