Třetí povodňové stupně jsou už jen na deseti místech, zůstávají hlavně na Labi a Sázavě

Situace na tocích v Česku se uklidňuje, míst s povodňovým stavem ubylo pod stovku. Ve středu brzy ráno jich bylo 93, třetí stupeň povodňového ohrožení platil na desítce míst. Hladiny tam mají setrvalý stav nebo klesají. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Výstraha meteorologů před rozvodněnými toky kvůli tání sněhu a dešti platí do odvolání na většině území republiky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přehrada Vrané nad Vltavou odpouští velkou masu vody, která přichází ze Sázavy

Přehrada Vrané nad Vltavou odpouští velkou masu vody, která přichází ze Sázavy | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

Třetí povodňový stupeň platil k 5.00 na Labi v Děčíně, Ústí nad Labem, Litoměřicích, Kostelci nad Labem na Mělnicku a v Němčicích na Pardubicku. Povodňové ohrožení hlásila také měřicí místa na Sázavě v Kácově na Kutnohorsku a Nespekách na Benešovsku. Stejné to bylo na Chrudimce na vodočtu Padrty na Chrudimsku, ve stejném okrese na Doubravě v Pařížově a také na Cidlině v Sánech na Nymbursku.

Míst s druhým povodňovým stupněm pohotovosti bylo ráno necelých 20, zbylých zhruba šest desítek míst hlásilo nejnižší povodňový stupeň, tedy bdělost. Ještě v úterý ráno bylo míst s některým z povodňových stupňů téměř 140, do večera se počet snížil na 120. Třetích povodňových stupňů v úterý od rána do večera ubylo z 18 na dvanáct.

Voda z rozvodněných toků se někde dostala do budov, další objekty jejich majitelé preventivně vyklidili. Komplikace voda způsobovala v dopravě, zaplavila některé silnice nebo podjezdy. Počet takzvaných technických zásahů hasičů se v úterý zvýšil na několikanásobek obvyklého množství.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme