Hladiny řek se zvedají

Mohutný déšť a bouřky plní koryta řek a potoků. Na několika místech vodohospodáři vyhlásili první stupeň povodňové aktivity - na Sázavě v Chlístově na Havlíčkobrodsku, na Malši v Pořešíně na Českobudějovicku, v Líčově na řece Černé v Novohradských horách, na Blanici nad vodní nádrží Husinec u Prachatic a na Doubravě ve Žlebech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ženy se chrání před deštěm | Foto: Jan Rosenauer

Vzestup hladin řek byl trochu pomalejší, než meteorologové v neděli ráno očekávali, další přívaly deště však nyní přinášejí bouřky.

Jihočeští hasiči několikrát čerpali vodu, neměli však zatím žádný výjezd většího rozsahu. Plzeňskem se v podvečer přehnala bouřka, doprovázená silným větrem. Stromy padaly v okrese Plzeň-město, sever a na Rokycansku.

První stupeň povodňové aktivity, vyžadující bdělost, platí také na řece Sázavě v Chlístově na Havlíčkobrodsku. Podle dispečera Povodí Vltavy nebude nutné přijímat nějaká zvláštní opatření.

Výstraha meteorologů se týká prakticky celého území republiky s výjimkou severozápadních krajů. Zatím voda nikde dramaticky nestoupla. Jiří Petr z dispečinku Povodí Labe neočekával odpoledna výrazné zhoršení."V současné době máme první stupeň povodňové aktivity na Doubravě. Prognóza Českého hydrometeorologického ústavu počítá s 5-40 mm srážkami v odpoledních hodinách. Čekáme mírné zvýšení vodních toků. Z našeho pohledu se jedná o normální srážkovou situaci, která v letních měsících nastává."

Podrobnou předpověď počasí naleznete ZDE.

Milan Kopp, Aleš Kouba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme