Hladiny řek se zvedají

Mohutný déšť a bouřky plní koryta řek a potoků. Na několika místech vodohospodáři vyhlásili první stupeň povodňové aktivity - na Sázavě v Chlístově na Havlíčkobrodsku, na Malši v Pořešíně na Českobudějovicku, v Líčově na řece Černé v Novohradských horách, na Blanici nad vodní nádrží Husinec u Prachatic a na Doubravě ve Žlebech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ženy se chrání před deštěm | Foto: Jan Rosenauer

Vzestup hladin řek byl trochu pomalejší, než meteorologové v neděli ráno očekávali, další přívaly deště však nyní přinášejí bouřky.

Jihočeští hasiči několikrát čerpali vodu, neměli však zatím žádný výjezd většího rozsahu. Plzeňskem se v podvečer přehnala bouřka, doprovázená silným větrem. Stromy padaly v okrese Plzeň-město, sever a na Rokycansku.

První stupeň povodňové aktivity, vyžadující bdělost, platí také na řece Sázavě v Chlístově na Havlíčkobrodsku. Podle dispečera Povodí Vltavy nebude nutné přijímat nějaká zvláštní opatření.

Výstraha meteorologů se týká prakticky celého území republiky s výjimkou severozápadních krajů. Zatím voda nikde dramaticky nestoupla. Jiří Petr z dispečinku Povodí Labe neočekával odpoledna výrazné zhoršení."V současné době máme první stupeň povodňové aktivity na Doubravě. Prognóza Českého hydrometeorologického ústavu počítá s 5-40 mm srážkami v odpoledních hodinách. Čekáme mírné zvýšení vodních toků. Z našeho pohledu se jedná o normální srážkovou situaci, která v letních měsících nastává."

Podrobnou předpověď počasí naleznete ZDE.

Milan Kopp, Aleš Kouba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme