Hladiny řek stoupají. Berounka může dosáhnout 2. stupně povodňové aktivity

Meteorologové varují před zvýšením hladin řek na jihozápadě Čech. Během 24 hodin by na Plzeňsku mohlo spadnout až 35 milimetrů srážek. Jak říká hydrolog Libor Elleder, povodí Berounky je přitom už nasycené a hladina může dosáhnout i druhého stupně povodňové aktivity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Déšť, prší, deštivé počasí (ilustračni foto) | Foto: Filip Jandourek

„Vzhledem k nasycenosti povodí v západních Čechách a skutečnosti, že v západních Čechách budou srážky asi nejsilnější, předpokládáme, že budou nejintenzivněji stoupat hladiny v povodí Berounky. Ojediněle mohou dosáhnout nejnižších povodňových stupňů. Nelze vyloučit ani ojedinělá dosažení druhých stupňů povodňové aktivity,“ uvádí hydrolog.

Během pondělí budou srážky zvolna slábnout. Pozor by si ale měli dát například vodáci nebo lidé žijící či pracující v okolí vodního toku.

Chladné počasí skončí až začátkem června. Teplárny budou teplo dodávat do konce týdne

Číst článek

Chladné a deštivé počasí se začne měnit podle meteorologa Josefa Hanzlíka až na přelomu května a června:

„Postupně jak se začne oblačnost protrhávat, začne přibývat i slunce a ke konci týdne se můžeme dočkat i příjemných 23 stupňů Celsia.“

Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme