Hladiny západočeských řek opět mírně stoupají

Pracovníci Povodí Vltavy v Plzni už několik dnů pečlivě sledují hladiny západočeských řek, které se na mnoha místech vylily z břehů. Vytrvalý déšť od rána opět zvedá hladiny toků. Odborníci však nepředpokládají, že by hodnoty mohly někde dosáhnout nejvyššího třetího stupně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhý stupeň povodňové aktivity stále platí na řece Mži ve Stříbře a na odtoku z vodní nádrže Hracholusky, na Radbuze ve Lhotě a u vodní nádrže České Údolí a také na Berounce. Dispečerka Povodí Vltavy v Plzni Hana Šnepová Českému rozhlasu řekla, že od rána byl zaznamenán mírný vzestup hladin ve Stonavě, v Plasích a Klatovech. Protože hydrometeorologové předpovídají, že do rána spadne ještě asi pět až deset milimetrů srážek, očekává se další mírný vzestup hladin.

První povodňový stupeň od rána platí také v Ústí nad Labem, kde hladina přesáhla výšku 470 centimetrů. Podle pracovníků vodohospodářského dispečinku bude zřejmě ještě dále stoupat - předpokládá se, že zítra by hladina mohla dosáhnout asi 490 centimetrů. Nejnižší stupeň povodňové aktivity vodohospodáři vyhlásili také v Janově na Moravské Dyji.

Jana Mertová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme