Hladiny západočeských řek opět mírně stoupají

Pracovníci Povodí Vltavy v Plzni už několik dnů pečlivě sledují hladiny západočeských řek, které se na mnoha místech vylily z břehů. Vytrvalý déšť od rána opět zvedá hladiny toků. Odborníci však nepředpokládají, že by hodnoty mohly někde dosáhnout nejvyššího třetího stupně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhý stupeň povodňové aktivity stále platí na řece Mži ve Stříbře a na odtoku z vodní nádrže Hracholusky, na Radbuze ve Lhotě a u vodní nádrže České Údolí a také na Berounce. Dispečerka Povodí Vltavy v Plzni Hana Šnepová Českému rozhlasu řekla, že od rána byl zaznamenán mírný vzestup hladin ve Stonavě, v Plasích a Klatovech. Protože hydrometeorologové předpovídají, že do rána spadne ještě asi pět až deset milimetrů srážek, očekává se další mírný vzestup hladin.

První povodňový stupeň od rána platí také v Ústí nad Labem, kde hladina přesáhla výšku 470 centimetrů. Podle pracovníků vodohospodářského dispečinku bude zřejmě ještě dále stoupat - předpokládá se, že zítra by hladina mohla dosáhnout asi 490 centimetrů. Nejnižší stupeň povodňové aktivity vodohospodáři vyhlásili také v Janově na Moravské Dyji.

Jana Mertová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme