Hlasování o nedůvěře není podle Haška prázdným gestem

Podle hejtmana Jihomoravského kraje a poslance ČSSD Michala Haška není hlasování o nedůvěře vládě prázdným gestem. Bez ohledu na výsledek bylo podle něj povinností opozice takové hlasování vyvolat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Hašek, jihomoravský hejtman

Michal Hašek, jihomoravský hejtman | Foto: Oficiální stránky Michala Haška

„Já každopádně tu schůzi nepovažuji za zbytečnou. Myslím si, že opozice je hlídacím psem demokracie. My jsme přesvědčeni, že bez ohledu na výsledek toho hlasování bylo povinností opozice přijít do sněmovny a navrhnout hlasování o nedůvěře vládě v takto vážné věci,“ uvedl Hašek ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Nečasův kabinet toto hlasování zřejmě přežije. Poslanci Věcí veřejných se rozhodli vládu podržet. Po schůzce s prezidentem Václavem Klausem to řekl šéf strany Radek John. Strana ale podle Johna do budoucna spojí důvěru kabinetu s prosazením protikorupčních opatření a odvoláním policejního prezidenta Oldřicha Martinů.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Martin Veselovský, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme