Hlasování o nedůvěře vládě s amnestií nesouvisí, míní Václav Klaus

Vládu zítra čeká hlasování o nedůvěře. Tentokrát kvůli amnestii. Podle prezidenta Václava Klause je amnestie zneužívána v politickém souboji.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus

Prezident Václav Klaus | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Prezident Václav Klaus České televizi řekl, že amnestie je jen záminkou pro levici, která téma zneužívá k politickému boji:

„Ta zítřejší akce v Poslanecké sněmovně není o amnestii. To je prostě zneužití této vážné a zodpovědné věci k politické hře. Je to využití amnestie a té hysterické vlny, která se kolem ní vytvořila k řešení úplně jiných politických témat. V daném případě k standardnímu souboji opozice vůči vládě,“ uvedl Klaus.

Mimořádnou schůzi sněmovny vyvolala opoziční ČSSD kvůli tomu, že kritizovanou amnestii podepsal i premiér Petr Nečas (ODS).

Kritiku udělené dílčí amnestie nedávno prezident republiky Václav Klaus také odmítl v exkluzivním rozhovoru pro Radiožurnál. Podle něho mediální bombardování veřejnosti zastírá podstatu a smysl samotného činu.

Marcela Hálová, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme