Hlasování o nedůvěře vládě s amnestií nesouvisí, míní Václav Klaus

Vládu zítra čeká hlasování o nedůvěře. Tentokrát kvůli amnestii. Podle prezidenta Václava Klause je amnestie zneužívána v politickém souboji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Prezident Václav Klaus České televizi řekl, že amnestie je jen záminkou pro levici, která téma zneužívá k politickému boji:

„Ta zítřejší akce v Poslanecké sněmovně není o amnestii. To je prostě zneužití této vážné a zodpovědné věci k politické hře. Je to využití amnestie a té hysterické vlny, která se kolem ní vytvořila k řešení úplně jiných politických témat. V daném případě k standardnímu souboji opozice vůči vládě,“ uvedl Klaus.

Mimořádnou schůzi sněmovny vyvolala opoziční ČSSD kvůli tomu, že kritizovanou amnestii podepsal i premiér Petr Nečas (ODS).

Kritiku udělené dílčí amnestie nedávno prezident republiky Václav Klaus také odmítl v exkluzivním rozhovoru pro Radiožurnál. Podle něho mediální bombardování veřejnosti zastírá podstatu a smysl samotného činu.

Marcela Hálová, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme