Hlasování v anketě Strom roku 2011 potrvá už jen týden

Lípa, dub, jasan, buk, platan a hruška: přesně tyto druhy stromů jsou mezi finalisty letošního už 10. ročníku ankety o nejlepší Strom roku. Kdo chce některého z finalistů podpořit, má na to už jen týden. Dvanáctku finalistů vybrala odborná porota z celkem 67 stromů po celé republice, které lidé do ankety přihlásili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidát na Strom roku 2011 - buk lesní | Foto: Městys Červené Pečky

Až do 10. října čekají stromy na hlasy svých příznivců. Hlasování se děje buď prostřednictvím dárcovských SMS nebo hlasovacích archů, které jsou k dispozici na webu Nadace partnerství. Finance získané z dárcovských zpráv a za hlasovací archy poputují do veřejné sbírky a poslouží na ochranu a výsadbu stromů.

V průběžném hlasování je zatím v čele strom svatebčanů - mohutný, přes 500let starý dub z Terčina údolí u jihočeských Nových Hradů. „Místní, ale i turisté, kteří tam chodí, se u něj zastavují, protože ten dub je opravdu krásný. Je to ale jeden z mnoha, které tady máme,“ přibližuje starosta Nových Hradů Vladimír Hokr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ivan Mls vyzývá informuje o průběhu hlasování v anketě Strom roku 2011

Novohradskému dubu v hlasování pomyslně šlape na paty zhruba stoletá Janovická lípa z Věžné na Žďársku. Ostatní finalisté mají zatím jen zlomek hlasů, které už tyto dva stromy získaly. Lípy v historiii ankety vyhrály už pětkrát, dub zatím jen jednou.


Zvětšit mapu

Ivan Mls, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme