Hlasovat o důvěře nové vládě se bude zřejmě 13. 5.

O důvěře vládě Jiřího Paroubka by mohla Poslanecká sněmovna hlasovat v pátek 13. května. Toto datum, jako předběžný termín, uvedl v Radiožurnálu premiér Paroubek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Foto: Marta Myšková

"Já předběžně předpokládám, že to bude 13. května. Bude to sice pátek třináctého, ale já doufám, že to dopadne dobře," řekl Paroubek.

Podle premiéra dva nebo tři sociálnědemokratičtí poslanci stále váhají, jestli mají jeho kabinet podpořit. Vláda musí podle ústavy požádat sněmovnu o důvěru do třiceti dnů od svého jmenování. Vzhledem k tomu, že ji prezident Václav Klaus jmenoval 25. dubna, má na to čas do 25. května.

Paroubek také naznačil možnost řešení otázky prvního náměstka ministra zahraničí Cyrila Svobody. Přijatelný by pro něj byl současný velvyslanec v Rusku Jaroslav Bašta. Předseda vlády to potvrdil s tím, že o způsobu vedení resortu zahraničí i náměstkovi bude s jeho šéfem Cyrilem Svobodou příští týden jednat.

"Já bych řekl, že Jaroslav Bašta velice překvapil ve funkci našeho velvyslance v Rusku. Myslím, že má plnou kvalifikaci. Může to být jeden z kandidátů, kterého sociální demokracie panu ministrovi Svobodovi navrhne," dodal Paroubek.

Paroubkův kabinet se skládá z dvanácti ministrů ČSSD a po třech ministerských křeslech obsadili lidovci a unionisté. Ve dvousetčlenné sněmovně má koalice většinu 101 hlasu.

Renáta Prátová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme