Hlavní hygienička je po hospitalizaci zpět v práci. ‚Sedí tu vedle mě,‘ napsal ministr Arenberger

Pavla Svrčinová je po hospitalizaci znovu v práci. Na dotaz serveru iROZHLAS.cz to uvedl nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Resort dosud zdravotní stav hlavní hygieničky odmítal komentovat. Svrčinovou minulé úterý převezla sanitka do nemocnice poté, co zkolabovala při jednání vlády.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavla Svrčinová | Foto: Adolf Horsinka/MAFRA | Zdroj: Profimedia

„Paní hlavní hygienička je ode dneška (pondělí – pozn. red.) v práci. Sedí tu vedle mě v kanceláři a účastníme se online zasedání vlády,“ odpověděl odpoledne serveru iROZHLAS.cz v SMS stručně nový ministr zdravotnictví Arenberger. Na další zaslané dotazy ale ani sama Svrčinová nereagovala. 

Hlavní hygienička Svrčinová zkolabovala při jednání vlády. Záchranáři ji odvezli do nemocnice

Číst článek

Návrat hlavní hygieničky poté, co byla podle zjištění Seznam Zprávy minulé úterý hospitalizována, ministerstvo zatím oficiálně neoznámilo a neposkytlo ani bližší informace o jejím zdravotním stavu. Děje se tak ale v době, kdy se na ministerstvu střídá ve funkci jak ministr, tak tisková mluvčí resortu. 

Není jasné, kdo Svrčinovou na pozici hlavní hygieničky zastupoval od minulého týdne, kdy se například rozhodovalo o tom, pro které okresy bude nadále platit výjimka při zavádění rotační výuky.

„Já opravdu nechci komunikovat s médii po tom, co jste předvedli. Myslím, že mi úplně rozumíte,“ uvedl na dotaz serveru iROZHLAS.cz bývalý zástupce hygieničky Jan Marounek, který musel z funkce odejít po účasti na fotbalovém zápasu pražské Slavie společně s exministrem Romanem Prymulou.

Svrčinové, která nahradila odvolanou Jarmilu Rážovou, se podle serveru Seznam Zprávy udělalo nevolno na Úřadu vlády, kde se účastnila videokonference kabinetu. Musela pro ni proto přijet záchranná služba.

Mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová konkrétní nebyla. Jen uvedla, že záchranáři vyjížděli na Palackého náměstí, kde ministerstvo sídlí, a odvezli ženu ve věku kolem 58 let při vědomí do Všeobecné fakultní nemocnice. 

Svrčinová do funkce nastoupila v půlce března, od loňského ledna byla ředitelkou moravskoslezské krajské hygienické stanice.

kno, gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme