Hlavní hygienik upozorňuje na některé pečicí formy

Ministerstvo zdravotnictví varuje před používáním některých silikonových pečicích forem zlínské společnosti Tescoma. Kontroloři u výrobků zjistili vysoký obsah olova, který převýšil povolenou hodnotu 15x až 50x, v ojedinělém případě až stosedmdesátkrát. Zástupce firmy oznámil, že formy začne stahovat z prodejen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Top Silicone 629280 | Foto: Tescoma

Hlavní hygienik Michael Vít Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl, o jaké výrobky se jedná: "Je to srdcová forma, pak to jsou bábovičky a je to forma na koláč. Zjistili jsme, že v těchto materiálech je vyšší obsah olova v elastomeru, v té umělé hmotě, který sice nemůže akutně poškodit lidské zdraví, ale dlouhodobé používání by mohlo, hlavně u dětí, zvýšit expozici olova a následně způsobit i zdravotní obtíže."

Nebezpečné jsou výrobky Top Silicone číslo 629280, 629340 a 629258. Formy mají oranžovou barvu a lesklý povrch. Podle zástupce Tescomy Ladislava Vaculíka se vady týkají první výrobní šarže, kterou spotřebitel pozná právě podle lesklého vnitřního povrchu. Tyto formy byly vyrobeny od dubna loňského roku.

Naděžda Hávová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme