Hlavní město si vydechlo

Život v hlavním městě se po summitu NATO vrací do normálních kolejí. Vlaky metra na trase C opět zastavují ve stanici Vyšehrad, nuselský most byl otevřen pro automobilovou dopravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajky členských zemí NATO | Foto: Jan Rosenauer

Policisté se postupně stahují z ulic, bezpečnostní opatření jsou odvolávána. Mnozí obchodníci odstraňují bednění kolem výloh, jiní ale mají až do neděle zavřeno.

Podle průzkumu Školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha, který podpořilo ministerstvo zahraničí, 98 procent obyvatel hlavního města soudí, že Praha byla na summit NATO dobře připravena. 70 procent obyvatel Prahy se domnívá, že jim bezpečnostní a dopravní omezení nezpůsobila problémy.

Anarchisté ohlásili i na dnešek sérii protestních shromáždění proti válkám a hladu, nečeká se ale, že by měly větší intenzitu než jejich předchozí akce.

Policie má dnes rozhodnout o tom , zda vyhostí dva cizince, kteří včera na tiskové konferenci házeli po generálním tajemníkovi aliance Georgi Robertsonovi rajčata. Dva sedmnáctiletí mladíci, členové Nacionálně bolševické strany Ruska, se akreditovali na summit jako novináři z Ukrajiny a Běloruska. Jsou obviněni z výtržnictví.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme