Hlavní podezřelý v případu ztracené Michaely: chtěl zabít sebe i přítelkyni

  • Otakar S., hlavní podezřelý v případu zmizelé Michaely M., měl bohatou trestní minulost.
  • Loni v prosinci chtěl sebe, svou přítelkyni Evu M. a její dceru Michaelu M. otrávit plynem.
  • O ruku přišel při krádeži kabelů.
  • A soud měl letos projednat obžalobu pro pohlavní zneužití, kterého se měl Otakar S. dopustit na kamarádce pohřešované dívky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie pátrá po Michaele M. od poloviny ledna 2017. | Foto: Policie ČR | Zdroj: Policie ČR

Loni na druhý svátek vánoční se Otakar S. vydal do Ústí nad Labem. Měl namířeno za svou přítelkyní Evou M., jejíž dceru Michaelu od letošního ledna pohřešuje policie. Na sever Čech se ale z Plzně vydal neobvyklou trasou. Jel totiž přes nechvalně proslulé Dubí.

„Pravděpodobně sháněl nějakou prostitutku,“ popsali detektivové jeho cestu v interních materiálech, se kterými se server iROZHLAS.cz seznámil. Později ten den se do Ústí za svou přítelkyní Evou M. ale vrátil a zůstal u ní přes noc.

„Vzbudila se malátná a bolela ji hlava,“ popsal následující ráno 27. prosince zdroj obeznámený s vyšetřováním. Na příčinu své nevolnosti přišla Eva M. vzápětí: v bytě byl puštěný plyn.

Pohřešovaná Michaela M. z Ústí nad Labem. | Foto: Policie ČR

Incident ale loni v prosinci na policii nehlásila. Kriminalisté se jím začali zabývat až poté, co jim ho prozradil sám Otakar S. „Chtěl spáchat sebevraždu, při které měla zemřít i Eva M. a pohřešovaná Michaela M.,“ napsali do zmíněného dokumentu kriminalisté. Stačilo přitom málo, aby si Eva M. po ránu coby kuřačka zapálila cigaretu.

Otakar S. tehdy na omámení své přítelkyně i její dcery použil Hypnogen. Tedy přesně ten lék na spaní, kterým uspával své dřívější partnerky i milenky. Poté se na nich ukájel.

Případ pohřešované Michaely M.: ze tří vyšetřovacích verzí zbyla jediná, dívku zabil přítel její matky

Číst článek

Potrestán už za to ale Otakar S. nebude. „Ve věci probíhají i nadále úkony trestního řízení. V současné době je nezbytné vyčkat vyhotovení znaleckých posudků a všech odborných vyjádření. Následně bude ve věci rozhodnuto,“ uvedl pro server iROZHLAS.cz dozorující státní zástupce Vladimír Jan. S ohledem na to, že ke konci ledna spáchal Otakar S. sebevraždu, bude případ s největší pravděpodobností odložen.

Myšlenky na smrt měl přitom i poté, co se ztratila dvanáctiletá Michaela. Když u něj policie 16. ledna - tedy pět dnů po dívčině zmizení - provedla domovní prohlídku, odjel autem opět na silniční odpočívadlo, tentokrát u plzeňské obce Hadačka. Odtud své rodině psal o tom, že se chce zabít. Když ho poté zadržela policie, vše popřel. Prý šlo o nedorozumění.

K soudu

Otakar S. byl v případu zmizení třináctileté Michaely M. hlavní podezřelý. Na konci ledna se oběsil. | Foto: Facebook | Zdroj: Facebook

Další trest mu hrozil poté, co – krátce před zmizením třináctileté Michaely – ústecký soud dostal na stůl obžalobu za pohlavní zneužití a svádění k pohlavnímu styku. Pachatel: Otakar S. Obtěžovat měl sousedku a kamarádku pohřešované dívky.

„Na blíže nezjištěném místě v Ústeckém kraji v osobním motorovém vozidle s úmyslem se pohlavně uspokojit osahával pod kalhotkami na nahém přirození nezletilou, přestože věděl, že dosud nedosáhla věku 15 let, dále jí nabídl peněžní částku ve výši cca 2000 Kč za to, že s ním bude mít pohlavní styk, což tato odmítla,“ stojí v obžalobě, kterou má server iROZHLAS.cz k dispozici podle zákona o svobodném přístupu k informacím.

Soud už vážné obvinění kvůli sebevraždě Otakara S. projednat nestihl. „Trestní stíhání obviněného bylo zastaveno usnesením ze dne 1. března, v právní moci dne 17. března 2017,“ napsala Irena Jeřábková, mluvčí Okresního soudu v Ústí nad Labem. Ačkoli Otakar S. obvinění vždy popíral, při výsleších kvůli zmizení Michaely ho nakonec přiznal.

I bez toho byla ale jeho trestní minulost poměrně bohatá. Otakar S., který žil sám v bytovém domě v Plzni, byl trestán hned několikrát za majetkovou i násilnou trestnou činnost. Od devatenácti let neměl celou levou ruku, o kterou přišel při krádeži elektrických kabelů.

A přestože byl s matkou zmizelé dívky zhruba dva a půl roku, milostný poměr měl ještě s dalšími třemi ženami. Na sever Čech jezdil za Evou M. pouze o víkendech, podváděné ženy o sobě vzájemně nevěděly.

„Sice si nevydělal moc, ale veškeré peníze utratil za benzin. Neustále pendloval, neustále byl na cestách,“  popsal zdroj obeznámený s vyšetřováním.

Hana Mazancová, Radek Kedroň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme