Hlavní předvolební téma v Kladně je opět zchátralý hokejový stadion

Před čtyřmi roky kromě Prahy zvítězila v komunálních volbách drtivým způsobem ODS i v sedmdesátitisícovém Kladně. Ve středočeském městě se toho skutečně hodně změnilo. Třeba opravené sídliště, nové školy a školky. Zlepšila se také bezpečnost na silnicích. Některé položky ze seznamu změn ale zůstaly jen v rovině slibů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městský zimní stadion Kladno | Foto: HC Rabat Kladno

Malým osmiletým hokejistům, co právě na kladenském zimáku pilují své bruslařské schopnosti, je to možná jedno. Najde se ale dost těch, kterým zdejší stará a špinavá hokejová hala vadí.

Ať už to je matka malého sportovce: „Chtělo by to teda opravit, myslím hlavně toalety a všechno tady změnit.“ Nebo třeba hokejista, který hraje za kladenský dorost: „Na to, že se tady hraje extraliga, by určitě mohl být stadion na lepší úrovni.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž redaktora Českého rozhlasu Petra Sehnoutky o předvolební situaci v Kladně

Oprava, nebo lépe řečeno neoprava kladenského hokejového stadionu z roku 1959, je také jedním z nesplněných slibů zdejší jednobarevné vlády ODS za uplynulé čtyři roky. A vzhledem k tomu, že se tu na letošních volebních kandidátkách objevuje neobvykle vysoký počet lidí spojených s hokejem, se stadion stává jedním z předvolebních témat.

Ostatně extraliga se tu za těchto podmínek ani nebude moct do dvou let hrát. Vedení radnice chtělo ve městě postavit multifunkční halu za miliardu korun. Pomoci měl i kraj. Jenže poté, co před dvěma lety ve vedení kraje vystřídala občanské demokraty Sociální demokracie, ochota kraje financovat drahý projekt skončila.

Dva názory na stadion

„Oni se taky upřímně řečeno dramaticky změnily v České republice podmínky finanční. Takže já se domnívám, že dnes čas na to, aby město stavělo halu za miliardu, opravdu není. Přišla ekonomická krize a my jsme přišli o zhruba 200 milionů příjmů. A samozřejmě za této ekonomické situace nám připadá jako smysluplnější ten starý zimní stadion opravit,“ vysvětluje nesplnění cíle primátor města Dan Jiránek.

Zdeněk Syblík, lídr Sociální demokracie, tedy současné nejsilnější opoziční strany, se s primátorem shoduje v tom, že je stadion potřeba opravit. Upozorňuje ale, že kdyby město nemělo s miliardovým projektem velké oči, mohl by být už alespoň opravený.

„Ten projekt co byl plánován tady, výstavba nový multifunkční haly si myslím že zamrznul především na tom velikášství. Ta kapacita měla být postavena na sedm tisíc a víc diváku a tady chodí na hokej v průměru dva a půl tisíce diváků,“ doplňuje Zdeněk Syblík.

Kladno se nachází 25 kilometrů západně od Prahy a s hokejem zde začínal například hokejista Jaromír Jágr.

David Hartmann, Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme