Hlavní proud demonstrantů se rozchází, násilí trvá

Tisícihlavé hlavní skupiny demonstrantů protestujících proti činnosti Mezinárodního měnového fondu a Světové banky se sice rozcházejí, ale násilí nekončí. Spíše naopak. Nuslemi, Pankrácí a centrem Prahy se toulají početné agresívní skupiny nespokojených demonstrantů, kteří demolují auta a billboardy a zapalují na ulicích barikády ze všeho, co najdou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zhruba dvě stovky demonstrantů se dostaly až k výstupu stanice metra Vyšehradská před Kongresovým centrem. Tam si všichni klidně posedali na zem a blokovali cestu. Asi čtyři sta protestujících podobně blokuje magistrálu na vinohradské straně Nuselského mostu. Agresivně se chovají především demonstranti v Nuslích, kde dochází ke stavění a pálení barikád, a v Podolí, kam museli přijet hasiči k vybuchnuvšímu autu. Několik jiných aut bylo zdemolováno v ulicích na hranici Podolí a Vyšehradu.

Zásah policie zatím spočíval převážně v bránění přístupu ke Kongresovému centru a v zásazích na místech nejvíce postižených vandalismem. Podle pozorovatelů se chovala vesměs korektně. Výjimkou byl útok dlažebními kostkami v Lumírově ulici a občasné zákroky proti novinářům, kteří chtěli zásah policie dokumentovat. Nepřiměřeně tvrdě zasáhli policisté i proti lidem tiše demonstrujícím u stanice metra Vyšehradská. Zranění jsou ovšem zatím hlášeni především na straně policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme