Hlavní proud demonstrantů se rozchází, násilí trvá

Tisícihlavé hlavní skupiny demonstrantů protestujících proti činnosti Mezinárodního měnového fondu a Světové banky se sice rozcházejí, ale násilí nekončí. Spíše naopak. Nuslemi, Pankrácí a centrem Prahy se toulají početné agresívní skupiny nespokojených demonstrantů, kteří demolují auta a billboardy a zapalují na ulicích barikády ze všeho, co najdou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zhruba dvě stovky demonstrantů se dostaly až k výstupu stanice metra Vyšehradská před Kongresovým centrem. Tam si všichni klidně posedali na zem a blokovali cestu. Asi čtyři sta protestujících podobně blokuje magistrálu na vinohradské straně Nuselského mostu. Agresivně se chovají především demonstranti v Nuslích, kde dochází ke stavění a pálení barikád, a v Podolí, kam museli přijet hasiči k vybuchnuvšímu autu. Několik jiných aut bylo zdemolováno v ulicích na hranici Podolí a Vyšehradu.

Zásah policie zatím spočíval převážně v bránění přístupu ke Kongresovému centru a v zásazích na místech nejvíce postižených vandalismem. Podle pozorovatelů se chovala vesměs korektně. Výjimkou byl útok dlažebními kostkami v Lumírově ulici a občasné zákroky proti novinářům, kteří chtěli zásah policie dokumentovat. Nepřiměřeně tvrdě zasáhli policisté i proti lidem tiše demonstrujícím u stanice metra Vyšehradská. Zranění jsou ovšem zatím hlášeni především na straně policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme