Hlavní vyšetřovatel kauzy Nagyová Foglar skončil u policie. Nastupuje k Bradáčové

Detektiv Marek Foglar, který vyšetřoval kauzu kolem Jany Nagyové, skončil u policie. Podle zjištění Radiožurnálu bude nově pracovat jako analytik u pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové. Foglar řídil v národní policejní centrále sekci organizovaného zločinu. Centrála vznikla sloučením protikorupčního a protimafiánského útvaru.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lenka Bradáčová | Foto: Filip Jandourek
Přehrát

00:00 / 00:00

„Odchází jeden z lidí, který pracoval na kauzách, kvůli kterým, já jsem o tom přesvědčen, byl ÚOOZ rozpuštěn," komentuje Foglarův odchod Šlachta.

„Bylo zajištěno hrubým odhadem 120 až 150 milionů korun v hotovosti a desítky kilogramů zlata," hodnotil před čtyřmi lety tehdejší šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta, kolik toho policie zabavila při prohlídkách v rozsáhlé kauze, která se týkala i bývalé šéfky kanceláře premiéra Jany Nečasové (dříve Nagyové).

Tým vyšetřovatelů kauzy Nagyová tehdy vedl právě Marek Foglar. Teď u policie končí, k poslednímu dubnu na vlastní žádost odešel.

„Pan Marek Foglar byl na vlastní žádost propuštěn ze služebního poměru k datu 30. dubna tohoto roku. Důvody svého odchodu ze služebního poměru neuvedl," řekl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Pražská vrchní žalobkyně Lenka Bradáčová v e-mailu Radiožurnálu potvrdila, že Foglar u ní bude pracovat jako analytik. 

„Mohu vám potvrdit, že se stal pan Marek Foglar zaměstnancem Vrchního státního zastupitelství v Praze zařazeným v analytickém týmu. Vrchní státní zástupkyně v Praze považuje za dobrou zprávu, že tento bývalý zkušený policista bude i nadále pracovat ve prospěch státu, tedy bude i nadále zaměstnancem státní instituce, kde může uplatnit své dosavadní zkušenosti," napsala.

Bývalý šéf protimafiánské jednotky Šlachta odešel od policie kvůli reorganizaci loni v létě. Spolu s ním několik dalších detektivů. Foglar ale zůstal ve vedení útvaru. Proč dal teď výpověď, se zatím neví.

„Podle mě je to velká škoda, protože odchází jeden z lidí, který samozřejmě pracoval na kauzách, kvůli kterým, já jsem o tom přesvědčen, byl ÚOOZ rozpuštěn. Je to velká škoda pro policii," řekl Šlachta Radiožurnálu.

Foglar nechtěl odchod komentovat. Nereagoval na SMS ani nezvedal telefon. 

Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme