Hlavním tématem letošního Invexu jsou digitální technologie

Na brněnském výstavišti dnes začal už patnáctý ročník Mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex 2005. Spolu s ním má premiéru Digitex, veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy, určený především pro širokou veřejnost. Hlavními tématy letošního Invexu jsou digitální technologie, mobilní telefonování ale i podnikové informační systémy. Obě akce potrvají do čtvrtka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Invex 2005 | Foto: Marián Vojtek

Připraven je i bohatý doprovodný program, například soutěž v hraní počítačových her pro amatéry i profesionály InvexCup 2005, nad kterým převzala záštitu ministryně informatiky Dana Bérová.

Jak Radiožurnálu řekla Dana Bérová, novinkou letošního Invexu jsou digitální technologie jak digitální vysílání, tak i digitální zpracování obrazu a zvuku. Bohatý bude ale i doprovodný program.

"Určitě jsou zajímavé věci, které se týkají elektronických komunikací. Zajímavá bude konference týkající se takzvané IP telefónie, tedy telefonování po internetu. To je konference ministerstva informatiky, kde budeme představovat svoje projekty," potvrdila Bérová.

Oproti loňsku se celkový počet vystavovatelů zvýšil o sedm procent, zahraničních pak dokonce o čtrnáct. To vedoucí manažer obou veletrhů Petr Ondráček považuje za velký úspěch, tím spíš, že většina oborů zastoupených na Invexu a Digitexu ve světě spíše stagnuje, a proto zanikají i některé specializované veletrhy.

"V letošním roce byl na Slovensku zrušen veletrh Cofax, což pro nás znamená, že jsme přitáhli celou řadu firem z oblasti Slovenska do České republiky. Nárůst vystavovatelů je dán především tím, že v letošním roce máme nová témata jako spotřební elektronika, Dny krajů, měst a obcí - Elektronická podpora rozvoje regionu či Franchise Meeting Point," řekl Českému rozhlasu Ondráček.

Ivan Holas, Renáta Prátová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme