Hlavním úkolem je zkvalitnit výběr soudců, shodli se v Lánech Pelikán a Zeman. Živé kauzy neřešili

Stav české justice a vězeňství bylo hlavním tématem zhruba čtyřhodinové schůzky prezidenta Miloše Zemana a jeho expertního týmu s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem z hnutí ANO na prezidentském zámku v Lánech. Jednání se zúčastnila i Pelikánova předchůdkyně na rezortu spravedlnosti Helena Válková (také ANO).

Lány Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán a bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková | Zdroj: ČTK

Robert Pelikán po jednání řekl, že společně s prezidentem a jeho expertním týmem litují toho, že se v parlamentu nepodařilo prosadit zákon o soudních znalcích. Dále mluvili o tom, co je třeba v budoucnu udělat, aby česká justice byla rychlá, kvalitní a aby v ní lidé měli větší důvěru, informuje z místa reportérka Radiožurnálu.

Zemanova poslední schůzka s experty před volbami. V Lánech se sešel i s Pelikánem

Číst článek

Ministr Pelikán a expertní tým prezidenta Zemana se shodli také na tom, že hlavním úkolem je přijmout pravidla pro výběr soudců. Velkým tématem bylo také vězeňství.

Účastníci jednání neřešili kauzu Čapí hnízdo, ústavní žalobu kvůli použití odposlechů v korupční kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha ani žádný jiný konkrétní justiční případ z poslední doby.

Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme