Hledá se nástupce Bessera, nejvíc se mluví o Hanákové

O novém ministru kultury by se mělo rozhodnout na začátku příštího týdne. Jiří Besser, který tento post zastává za Starosty a nezávislé, dnes rezignoval kvůli svým kontaktů s odsouzeným podnikatelem a zatajené nemovitosti na Floridě. I když se podle spolustraníků korupce nedopustil, už hledají jeho nástupce. Ve hře je údajně sedm kandidátů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předsedou hnutí Starostové a nezávislí byl znovu zvolen Gazdík

Předsedou hnutí Starostové a nezávislí byl znovu zvolen Gazdík | Zdroj: ČTK

Předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazík už několik vhodných kandidátů oslovil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslankyně Alena Hanáková nabídku zvažuje

„Od některých již mám přislíbenou odpověď, u některých čekáme, včetně poslankyně Hanákové, jak se rozhodne. Je věcí výboru Starostů a nezávislých, který zasedne v pondělí, aby vybral vhodného kandidáta na ministra, kterého pak budeme delegovat," říká Gazdík.

Nejvíce se v souvislosti s možným nástupcem Bessera mluví o poslankyni Aleně Hanákové, která si chce své případné angažmá v této funkci ještě rozmyslet:

„Kdokoliv by dostal tuto nabídku, určitě by měl prostor na to, aby přemýšlel nad různými možnostmi. Každý by si řekl ano, mám v sobě určitou část náboje, abych tu situaci zvládl. Pokud by byl poctivý sám k sobě, i k tomu rezortu, do kterého by případně šel, tak by si řekl ano. Ale tento rezort má taky své složitější stránky vedení a určitě je dobré to zvážit.“

ČTĚTE TAKÉ: Ministr kultury Besser rezignoval, necítil podporu kolegů

Ministr kultury Besser měl podíl ve společnosti Comoros Group, jejímž prostřednictvím koupil byt na Floridě. To ale Besser v majetkovém přiznání neuvedl. Společnost je navíc spjata s Besserovým přítelem, který byl odsouzen za korupci.

Věra Pfeifferová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme