Hledá se prezident: Český rozhlas strávil den s Janem Fischerem

Podle průzkumů i podle mínění většiny komentátorů patří bývalý premiér a statistik Jan Fischer k největším favoritům přímé volby prezidenta. Martin Veselovský strávil celý středeční den v Olomouci po jeho boku v rámci projektu Českého rozhlasu Hledá se prezident.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hledá se prezident: Český rozhlas tráví den s Janem Fischerem. Na Filozofické fakultě v Olomouci | Foto: Filip Jandourek

Do mrazivého rána v historických kulisách olomouckého arcibiskupství přijíždí černá Škoda Superb. Je přesně 9 hodin, řidič otevírá dveře a kandidát na prezidenta Jan Fischer vystupuje a kráčí za arcibiskupem Janem Graubnerem.

Záminku pro společnou snídani s arcibiskupem Fischer dokládá vysvětlením, že se v této době se nevěnuje pouze prezidentské kampani, ale také adventu, předvánočnímu času:

„My máme chanuku, je advent. Je to období, kdy se hodně o věcech přemýšlí. Nejen o církvi, asi i o světě vezdejším,“ říká Fischer.

Následuje přesun do útrob místní Filozofické fakulty. Na nádvoří se to už se hemží studenty. Přednáška začíná ve 14 hodin. Poslechnout si jednoho z největších favoritů přímé volby prezidenta přišlo asi 150 studentů, aula byla naplněná z poloviny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Den s Janem Fischerem zaznamenal reportér Ľubomír Smatana

„Upřímně mně přišel hodně bez názoru oproti ostatním kandidátům. Snažil se být až moc neutrální,“ hodnotil Fischerovu přednášku jeden ze studentů.

Některé ovšem bývalý předseda poloúřednické vlády zaujal, dával podpisy, fotografoval se.

Martin Veselovský, Ľubomír Smatana, Matěj Skalický, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme