Hledá se prezident: Český rozhlas strávil den s Janou Bobošíkovou

Obrana národních zájmů - tak zní hlavní slogan kandidátky na prezidentku Jany Bobošíkové. Za svůj vzor považuje současného prezidenta Václava Klause, na kterého by chtěla - v případě zvolení - na Pražském hradě navázat. Speciál Radiožurnálu Hledá se prezident dnes sledoval její předvolební kampaň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hledá se prezident: Český rozhlas tráví den s Janou Bobošíkovou | Foto: Filip Jandourek

Čtyřicátnice Jana Bobošíková má mnoho zkušeností s kandidaturami. Už jednou to zkusila na prezidentku, jako šéfka strany Suverenita usilovala o vstup do sněmovny, kandidovala do senátu. Původní profesí je novinářka.

Její kanceláře i bydliště leží v uzavřeném areálu v Dolních Měcholupech na okraji Prahy. Klape to tam podpatky, na místě se totiž vyskytují pouze ženy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Den s Janou Bobošíkovou zaznamenal reportér Ľubomír Smatana

V kanceláři kandidátky na prezidentku republiky visí obraz Pražského hradu, taková předzvěst budoucích událostí. „To mi věnoval můj tchán ke čtyřicátým narozeninám, protože prostě ví, že mám Prahu ráda,“ vysvětluje Bobošíková.

Reportéři Radiožurnálu prezidentskou kandidátku posléze následují do hotelu Corinthia, kde má Bobošíková natáčet své předvolební spoty. Pro kamery ji líčí kamarádka Dana:

„Jana je člověk, který jak vystupuje v soukromí, tak vystupuje i na veřejnosti. Přestože na začátku jsem ji neuměla uchopit. Trošičku jsem se bála fám okolo…“

Kvůli časovému stresu už Bobošíková nestíhá setkání s občany, v plánu má ale ještě hokejový turnaj v Hodoníně, který pořádají její spolustraníci, a dvě pietní akce k uctění památky československých parašutistů, kteří spáchali atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha.

Martin Veselovský, Ľubomír Smatana, Matěj Skalický, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme