Hledá se prezident: Český rozhlas strávil den s Karlem Schwarzenbergem

Není mi sice občas rozumět, ale mé názory jsou jasné, zní slogan kandidáta na prezidenta Karla Schwarzenberga za TOP 09. Pro jeho předvolební kampaň je lehká ironie typická. V posledním dílu seriálu Hledá se prezident bude kampaň i ministerské povinnosti Karla Schwarzenberga sledovat Martin Veselovský.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hledá se prezident: Český rozhlas tráví den s Karlem Schwarzenbergem | Foto: Filip Jandourek

Karla Schwarzenberga přivezlo přesně v 9.42 auto s majáčkem k Černínskému paláci. Hned se vydal úřadovat a pročítat poštu. „Vždycky přicházejí z různých velvyslanectví zprávy, co se děje,“ vysvětlil.

Ministr zahraničí píše klasickým inkoustovým perem a na stole nemohou chybět ani jeho oblíbené dýmky. V pracovně jich má hned osm.

„Dýmek mám spoustu. Kdekoliv působím, mám nějaké fajky. Během padesáti let toho člověk dost nashromáždí,“ podotkl.

Ministr je proslulý svým spaním na veřejnosti. Vysvětlil, že si rád zdřímne především v autě, při dlouhých projevech ale nikdy: „Já se za to nestydím. Co je rozumnější činnost, když člověk spí, nebo když kecá nesmysly?“

Přehrát

00:00 / 00:00

Den s Karlem Schwarzenbergem zaznamenal reportér Ľubomír Smatana

Ráno prý vstává zhruba v půl sedmé a do postele se málokdy dostane před půlnocí. Večer totiž většinou ještě studuje podklady na příští den.

Karel Schwarzenberg obědvá v kantýně na ministerstvu. Z privilegií využívá pouze rezervovaný stůl, a tak se s umělohmotným tácem v ruce poslušně postavil do fronty za své zaměstnance. Protože je půst, zvolil pokrm bez masa.

Po obědě se prezidentský kandidát přesunul do katedrály svatého Víta, aby přihlížel předání betlémského světla z rukou malých skautů.

Z katedrály se vrátil na úřad, aby na připraveném vánočním setkání vypil číši vína se zaměstnanci. Další program měl ministr zahraničí rozfázovaný po půlhodinách.

Náročný den zakončil Schwarzenberg pozdě večer v oblíbené restauraci na Kampe. Za zvuků cimbálu se sešel se svým volebním štábem.


Martin Veselovský, Ľubomír Smatana, Kristina Winklerová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme