Hledá se prezident: Český rozhlas strávil den s Taťánou Fischerovou

Štíhlá žena s culíkem šedivých vlasů svázaných bordó gumičkou oděná v dlouhém černém kabátě. Tak se v předvolební kampani pohybovala celý den po Praze kandidátka na prezidentku Táňa Fischerová. Na billboardech ji neuvidíte ani v jiném kostýmu, protože už z principu takovou reklamu odmítá a spoléhá především na přátele a dobrovolníky. Radiožurnál kandidátku na prezidentku celý den sledoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hledá se prezident: Český rozhlas tráví den s Taťánou Fischerovou | Foto: Filip Jandourek

Reportéři navštívili kandidátku na prezidentku Táňu Fischerovou v jejím bytě v centru Prahy. Bydlí tam už 62 let. Společnost jí v domácnosti dělají syn Kryštof a kočka Sára.

„Ona jí redukční dietu, ale protože jí víc, tak je taková. Ale není zase tak tlustá, jenom je dobře vypadající dáma,“ vysvětluje Fischerová reportérovi, kterého zaujala až příliš dobře živená kočka Sára.

Jednou z otázek, kterou by musela jako prezidentka vyřešit, by byla i starost o 36letého syna Kryštofa, který se narodil s mozkovou obrnou. „Já už teď samozřejmě mám pomocníky. Protože já jsem se například dnes ve dvě ráno vrátila z Brna a Olomouce, takže ho někdo uloží a potom už sám v posteli počká na mě,“ říká Fischerová.

Prezidentská kandidátka měla hektický den. Musela totiž u soudu svědčit v případu, v němž se Dagmar Havlová dožaduje omluvy od bulvárního deníku. Nařkl ji, že si krátce po smrti svého manžela Václava našla milence.

„To jsou vždycky strašné rány pod pás. Já se těžko smiřuji s tím, že bulvár je postaven na takovéto negaci,“ zlobí se Fischerová. „To je tak neuvěřitelné, že se mi to ani nechce komentovat,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Den s Taťánou Fischerovou zaznamenal reportér Ľubomír Smatana

Pokud by se Fischerová stala prezidentkou, svůj postoj k bulvárním médiím by prý nezměnila.

„Dodržuji zásadu, že já prostě s bulvárem nekomunikuji. Myslím, že obrana je čistota a že čím víc se zaplétáte s něčím, potom se musíte postavit do role člověka, který se stále obhajuje a musí dokazovat, že je nevinný. Myslím, že lidi mají dost velkou intuici, aby to poznali,“ věří.

Odpoledne pak navštívila mikulášský charitativní bazar v Pražské křižovatce. „Tohle je zrovna trochu atypický den, protože ne každý den jsem u soudu a ne každý den je bazar. Ale jinak jsem hodně mezi lidmi, na besedách, nebo s médii jsem teď hodně často,“ říká.

Na večer už žádný program nechystá. Bude doma se synem a kočkou Sárou. „Budu jim vyprávět, co jsem dneska zažila, ti budou koukat,“ směje se Táňa Fischerová.


Martin Veselovský, Ľubomír Smatana, Michaela Vydrová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme