Hlubučka obviněného v korupční kauze kolem pražského dopravního podniku pustili z vazby

Bývalý náměstek pražského primátora za STAN Petr Hlubuček obviněný v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP) v úterý v podvečer opustil vazební věznici v Litoměřicích. Informují o tom servery Novinky.cz a TN.cz. Radiožurnálu to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje z justice.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 18:59 30. 8. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Hlubuček

Petr Hlubuček byl ve vazbě od 17. června | Zdroj: Profimedia

Kvůli pominutí vazebních důvodů, tedy možnosti ovlivňovat nevyslechnuté svědky, se už v pondělí dostal na svobodu někdejší ekonomický ředitel pražského dopravního podniku Matej Augustín, upozornily v úterý Seznam Zprávy.

O propuštění informují Novinky.cz a TN.cz, Radiožurnálu to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje z justice a Hlubučkův advokát. Vazebně stíháni jsou stále ještě podnikatelé Michal Redl, Pavel Kos a Zakaria Nemrah.

V případu je obviněna víc než desítka lidí. Policisté tvrdí, že organizovaná skupina systematicky obsadila klíčové pozice v dopravním podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat různá výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky.

Hlubuček je oficiálně bez majetku. Nemovitosti převedl na partnera, ten většinu po razii prodal

Číst článek

Podle serveru Novinky.cz a TN.cz, které na propuštění v úterý upozornily, Hlubuček opustil věznici krátce před 18.00, při opuštění věznice nechtěl nic komentovat, napsaly Novinky.cz.

Dopoledne server informoval, že Hlubučkův advokát Trojan jedná se státním zástupcem o nahrazení vazby zárukou. Trojan Radiožurnálu propuštění potvrdil, blíže se ovšem vyjádřit nechce. „Klient byl dnes (v úterý - pozn. red.) propuštěn na svobodu. Detaily propuštění nebudeme blíže komentovat,“ řekl. 

Obvodní soud pro Prahu 9 v červnu poslal do vazby pět z obviněných, Hlubučka, Redla, Augustina, Kosa a Nemraha. Všichni podali proti rozhodnutí stížnost, Nemrah ji ale později vzal zpět. Pražský městský soud stížnosti zamítl.

Augustín se dostal na svobodu v pondělí, podle serveru Seznam Zprávy pominul důvod, proč byl Augustín kvůli vyšetřování ve vazební věznici. Tedy, že by mohl ovlivňovat dosud nevyslechnuté svědky. Mužovo propuštění potvrdil serveru jeho advokát Tomáš Gřivna.

Kvůli případu odstoupil ministr školství a jeden ze zakladatelů STAN Petr Gazdík, europoslanec Stanislav Polčák kvůli známosti s Redlem v hnutí pozastavil členství. S mužem se scházel i ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek. Před bezpečnostním výborem uvedl, že se setkávali pracovně. Bylo to v době, kdy Mlejnek působil v obchodní společnosti a vyhledával pro ni nové příležitosti.

Vít Andrle, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme