HN: Informátor exposlance Vladimíra Doležala zřejmě stále pracuje u policie

Hospodářské noviny se zabývají případem bývalého poslance Vladimíra Doležala. Inspekce ministra vnitra totiž nezjistila, kdo mu předával tajné informace z vyšetřování. Lidové noviny píší, že VZP se snaží získat zpět své klienty. Praha je jedním z nejhlučnějších českých měst, konstatuje Mladá fronta Dnes. Právo se věnuje nákupům přes internet.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

domácí tisk

domácí tisk | Foto: Alena Palečková

Inspekce ministra vnitra, která má vyšetřovat zločiny v policejních řadách, nezjistila, kdo dával exposlanci Vladimíru Doležalovi zákulisní informace z policejního vyšetřování. Jeho informátor tak nejspíš dál slouží u policie, konstatují dnešní Hospodářské noviny. Poslanec za ODS Doležal měl získávat citlivé informace o své kauze, které mu měl přinášet jeho známý Ivo Rittig. Jak pátrání inspektorů vypadalo a kam se až dostali, je podle deníku těžké zjistit. Oba hlavní aktéři navíc tvrdí, že je inspekce vůbec nevyslýchala.

Doležal byl obviněný už počátkem ledna z pomoci k přijímání úplatku. Policie ho podezírá z toho, že žádal od podnikatelů pro radního Prahy 10 Tomáše Hrdličku 800 tisíc korun. Hrdlička je předsedou komise územního rozvoje, která těmto místním podnikatelům zamítla možnost další činnosti na pozemcích městské části. Peníze měly podle policie rozhodnutí komise zvrátit, vysvětlují Hospodářské noviny.

Všeobecná zdravotní pojišťovna láká zpět ztracené klienty, kteří ji opustili během měsíců nucené správy. Jak informují dnešní Lidové noviny, na klasickou reklamní kampaň ale nedá pojišťovna peníze, proto oslovila média s prosbou, aby alespoň uveřejnila její výzvu. O peníze měl VZP připravit ministr zdravotnictví David Rath, který nařídil radikálně snížit finanční prostředky v tzv. provozním fondu, ze kterého se platí i marketing.

Podle interních údajů opustilo VZP pod nucenou správou jen od ledna do března přes 28 tisíc klientů. Nově se přihlásily jen 3 tisícovky. Na vyspravení negativního trendu má přitom podnik už jen pár dnů. Změnit pojišťovnu je totiž možné jen do 30. června. Další příležitost bude zase až za čtvrt roku. Každý člověk má právo změnit pojišťovnu jednou za 12 měsíců, vždy na začátku čtvrtletí, doplňují Lidové noviny.

Praha vede na českém žebříčku hluku, upozorňuje Mladá fronta Dnes. Jedním z jeho zdrojů jsou například letní zahrádky u restaurací, na které si začíná stále víc Pražanů stěžovat. Lidem se nelíbí hlasitá hudba nebo hluk zákazníků, pocházející i ze vnitřků restaurací. Městští strážníci ale v takových případech nemohou zasáhnout. Míru hluku totiž měří jen hygienici, kteří vycházejí z přesných limitů.

V letních měsících takových případů přibývá. Podle Mladé fronty Dnes je to způsobené především vyššími teplotami, při kterých jsou majitelé restaurací nuceni otevírat okna a dveře kvůli proudění vzduchu. Hygienici sledují hlukovou zátěž zhruba u třiceti českých měst a Praha je jedno z nejhlučnějších. V metropoli je zhruba o 10 procent víc hluku než v Brně nebo Ostravě, dodává deník.

Pohodlí, časová úspora, levnější zboží nebo služby. Takové jsou podle uživatelů výhody nákupu prostřednictvím internetu. Jak píše dnešní Právo, loni se tak v Česku uskutečnily téměř 2 800 000 nákupů. Podle odhadu odborníků jsme utratili okolo 10 miliard korun. Platba kartou přes internet je navíc celkem bezpečná.

Většina bank se totiž snaží ochránit své klienty předem řadou bezpečnostních opatření. On-line obchody využívají hlavně lidé do 30 let a většinu také tvoří muži. Největší zájem je o knihy, časopisy, spotřební elektroniku a výpočetní techniku. Stále častěji se také objednávají letenky. Největší nápor pak zažívají internetové obchody samozřejmě o Vánocích, uzavírá Právo.

Veronika Malá, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme