HN: O dění v krachující Sazce se zajímá i prezident Klaus

Prezident Václav Klaus se podle Hospodářských novin vložil do dění kolem krachující Sazky. Údajně se sešel s místopředsedou pražského Vrchního soudu Jaroslavem Burešem. Toho měl kontaktovat také blízký spojenec šéfa loterijní firmy Aleše Hušáka Martin Ulčák. Obě schůzky ale Jaroslav Bureš popírá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sazka | Foto: Filip Jandourek

O vliv v loterijní společnosti v úpadku se vede tuhý boj. Investiční skupina PPF obviňuje vedení Sazky v čele s Alešem Hušákem, že se snaží vytvářet virtuální závazky firmy v řádech miliard korun, a manipulovat tak s insolvenčním procesem.

Podle Hospodářských novin panuje v PPF obava, že právě Bureš radí Hušákovi, jak to fakticky provést. Schůzka spojence šéfa Sazky Martina Ulčáka s Burešem se podle informací HN měla odehrát v pondělí, koncem týdne si pak prý Bureše pozval kvůli Sazce prezident republiky.

Hospodářské noviny tvrdí, že mu Václav Klaus vysvětlil, že by od něj nebylo rozumné pomáhat Hušákovu táboru proti skupině vedené PPF.

Lenka Šumová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme